R9 5900X için anakart ve soğutucu önerileri

Darboğaz işlemci güçsüzlüğünden olur, ekran kartı değil hocam. Ben de 1050Ti ile Ryzen 9 5900X kullanıyorum. F/P anakart ve soğutucu arıyorsanız benimkileri öneririm. Asus Tuf X570-Plus ve Silverstone PF360. Güzel bir B550 de alabilirsiniz, Tomahawk ayarında. Bence çok para dökmeye gerek yok anakarta, CPB açık şekilde çoğu anakartla verimli çalışacak bir işlemci. Yine bütçenizi söylerseniz daha sağlıklı öneriler yapılabilir.
2500 TRY bütçem

Hocam, İşlemci düşük olduğunda ekran kartı yüksek olduğunda darboğaz oluşur fakat işlemci yüksek olduğunda ekran kartı düşük olduğunda problem çıkmaz. Eğer anlamıyorsanız konuyu doldurmayın, şunu da izle bari.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Darboğaz iki türlü de olur eğer ki işlemci çok güçlü ve ekran kartı kötüyse ekran kartı işlemciyi frenliyecektir. Buna da darboğaz denir. Lütfen bir fikri körü körüne savunmayın.

Darboğaz işlemci güçsüzlüğünden olur, ekran kartı değil hocam. Ben de 1050 Ti ile Ryzen 9 5900X kullanıyorum. F/P anakart ve soğutucu arıyorsanız benimkileri öneririm. ASUS TUF X570-PLUS ve SilverStone pf360. güzel bir B550 de alabilirsiniz, Tomahawk ayarında. Bence çok para dökmeye gerek yok anakarta, CPB açık şekilde çoğu anakartla verimli çalışacak bir işlemci. Yine bütçenizi söylerseniz daha sağlıklı öneriler yapılabilir.

SilverStone PF360 aldım ama RGB'sini yapamadım anakarta ekstradan pinmi almam lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı