R9 5900X için soğutucu önerisi

Görkem Eryeşil

Hectopat
Yer
Siirt
Daha fazla  
Meslek
Lise Öğrencisi
Herkese merhaba.

Şu an PC toplamaktayım ve alacağım bileşenlerden birisi de Ryzen 9 5900X. Önereceğiniz sıvı soğutmalar nelerdir? OC yapıp, zaman zaman render ve ağırlıklı olarak oyunla uğraşacağım dolayısıyla iyi bir soğutmaya ihtiyacım var. Arctric Liquid Freezer II 360mm a-RGB düşünüyordum, yeterli olur mu?

Not: Eğer kasa faktörünü de ele alacaksanız henüz onu da belirlemedim fakat gözüme kestirdiğim Cooler Master Masterbox TD500 var.

Dediğin gibi LF II 360 güzeldir ama radyatör biraz kalın sığmayabilir o yüzden 280M halini alabilirsin.

Kasa burada daha ucuz hocam:

Zaten fikir olması için attım kendi araştırıp en ucuzlarını bulsun.
Phantex dışında önerebileceğin daha şık kasalar var mı?
Dediğin gibi LF II 360 güzeldir ama radyatör biraz kalın sığmayabilir o yüzden 280M halini alabilirsin.

Malum işlemcinin ısınma değerleri ve soğutucuların benchmark testlerine baktıkça 360mm altından uzak durmaya çalışıyorum. 280mmlik bir radyatör yeterli olur mu soğutmaya? bir de olması gereken optimal sıcaklık değerleri nelerdir

Phantex dışında önerebileceğin daha şık kasalar var mı?

Malum işlemcinin ısınma değerleri ve soğutucuların benchmark testlerine baktıkça 360mm altından uzak durmaya çalışıyorum. 280mmlik bir radyatör yeterli olur mu soğutmaya? Bir de olması gereken optimal sıcaklık değerleri nelerdir

Yeterli olur hocam 280M işlemcinin 90 dereceyi geçmemesi lazım ama zaten bu soğutucuyla en fazla 70 derecelerde gezer diye düşünüyorum.

Bu model beyaz bilginiz olsun. Siyah modeli QP'de stokta yok ve ağır bir kasa olduğu için beyaz bence çok yakışmıyor açıkçası.

Bu da var ama fan eklenmesi lazım:
şu birkaç gün yoğun olduğu için dönüş sağlayamadım mazur görün. kasa olarak cooler master’da, soğutucu olarak da arctric liquid freezer 360’da karar kıldım ve sipariş ettim. en erken cumartesi - pazar günü ısı değerlerini alıp sizlerle paylaşacağım. şimdilik iyi günler hocam

Geri
Yukarı