Çözüldü R9 5900X RTX 3070 sistemde görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Response

Hectopat
Daha fazla  
RAM
GSKILL 32GB(2x16GB) TRIDENT Z NEO (F4-3600C16D-32GTZNC)
SSD veya HDD modeli
SAMSUNG 970 EVO PLUS 1TB
Ekran kartı
Asus GeForce RTX 3070 OC TUF GAMİNG
Anakart
ASUS TUF GAMING X570-PLUS (WI-FI)
İşlemci
AMD Ryzen 9 5900X
Merhaba,

Yeni bir sistem topladım;

Asus GeForce RTX 3070 OC TUF Gaming.
AMD Ryzen 9 5900X

ASUS TUF Gaming X570-Plus (Wi-Fi)
G.Skill 32 GB(2x16 GB) Trident Z Neo (F4-3600C16D-32gtznc)
ASUS TUF GAMING LC 240 ARGB
Samsung 970 EVO Plus 1TB.
Thermaltake tough 850W 80+ plat

ASUS 24, 5" VG259QR TUF Gaming 1ms 165Hz

Windows kurulum USB'sini takıp çalıştırdığımda direk kurulum ekranı geldi ardından devam etmek istediğimde,
Mavi ekran hatası verip PC restart attı tekrar başladıktan sonra görüntü gelmedi?

Kasa içinde sadece sıvı soğutmanın RGB ışıklarını yanmıyor, onun harici görünürde herhangi bir sorun yok.
Görüntü gelmemesi neden olabilir? Yardımlarınızı bekliyorum...

Merhaba,

AMD Ryzen 9 5900X

Windows kurulum USB'sini takıp çalıştırdığımda direk kurulum ekranı geldi ardından devam etmek istediğimde,
Mavi ekran hatası verip PC restart attı tekrar başladıktan sonra görüntü gelmedi?

Kasa içinde sadece sıvı soğutmanın RGB ışıklarını yanmıyor, onun harici görünürde herhangi bir sorun yok.
Bilgisi olan kimse yok mu arkadaşlar:(

Son düzenleme:
Çözüm
Nasıl çözdüğünüzü söylerseniz aynı sorunu yaşayacak arkadaşlar da faydalanabilir hocam.
Eski sistemde kullandığım display port kablosunda sorun oluşmuş, çalıştığını bildiğimden hiç şüphelenmedim değiştirince görüntü geldi. :) RGB gelmemesi kablo bağlantılarıyla alakalıymış tüm kabloları söküp baştan takınca düzeldi.
merhaba,

AMD Ryzen 9 5900X

Bilgisi olan kimse yok mu arkadaşlar:(

Bu arada sistemi kendiniz mi montajladınız AM4 soketi kullanıyor Ryzen 9 5900X pinleri yamulmuş vesaire olabilir mi?

Nasıl çözdüğünüzü söylerseniz aynı sorunu yaşayacak arkadaşlar da faydalanabilir hocam.
Eski sistemde kullandığım display port kablosunda sorun oluşmuş, çalıştığını bildiğimden hiç şüphelenmedim değiştirince görüntü geldi. :) RGB gelmemesi kablo bağlantılarıyla alakalıymış tüm kabloları söküp baştan takınca düzeldi.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı