R9 5900X sistem herhangi bir işlemde kasmaya başlıyor

• Konuyu başlatan Kcyn
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 27
  • Görüntüleme 793

Kcyn

Decapat
Daha fazla  
Oyuna girince ya da Google Chrome'dan bir şey yapınca (genelde bir şeyler izlerken) bilgisayar kasmaya başlıyor. Last of Us part 1 satın aldım oynamak için ama daha oyuna girerken 10 saniye boyunca FPS 7'ye düşüp 60'a tekrar çıkıyor. Acaba niye yapıyor bunu? Yardımcı olabilecek var mı?

1680360740355.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi durum şöyle, senin güç kaynağının içerisinde ısı sensörleri var, bu şu anda bilgisayarına 120 derece olarak raporluyor(doğru yanlış bilmiyorum), sanırım bundan dolayı işlemcini 0.5 GHz'e çekiyor.
Güç kaynağının üzerinde veri raporlamaya yarayan bir kablo var, anakartın USB girişine takılıyor, sistemi kapat o kabloyu çıkar.
Sonra sistemi dene kasma yapacak mı?

Şimdi durum şöyle, senin güç kaynağının içerisinde ısı sensörleri var, bu şu anda bilgisayarına 120 derece olarak raporluyor(doğru yanlış bilmiyorum), sanırım bundan dolayı işlemcini 0.5 GHz'e çekiyor.
Güç kaynağının üzerinde veri raporlamaya yarayan bir kablo var, anakartın USB girişine takılıyor, sistemi kapat o kabloyu çıkar.
evet gerçekten baya kontrol ettim işlemcinin voltajı bi anda 35lere düşüyor ama nasıl düzelticem o kabloyu bulamadım

1680381985027.png

normalde 145 oluyo o 35 olan yer

1680382046181.png
:
normalde böyle oluyo ama bi anda 34e çektiyor dediğim gibi

1680382454381.png

ustam bunda öyle bişey takmamıştım ben zaten uzay sistem kablo da yok acaba bozuk mu

Dosya Ekleri

• 1680381978860.png
    1680381978860.png
    2,8 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
Evet gerçekten bayağı kontrol ettim işlemcinin voltajı bir anda 35'lere düşüyor ama nasıl düzelteceğim o kabloyu bulamadım

Eki Görüntüle 1723582
Normalde 145 oluyor o 35 olan yer

Eki Görüntüle 1723585:
Normalde böyle oluyor ama bir anda 34e çektiyor dediğim gibi

Eki Görüntüle 1723592

Ustam bunda öyle bir şey takmamıştım ben zaten uzay sistem kablo da yok acaba bozuk mu?

Evet data bağlı değil ama sistemde PSU 120C görünüyor.
HWMonitor kurup, sıcaklık kısmını paylaşır mısın? Bir de oradan bakalım.

MOSFET sıcaklığını göremedik ona da bakalım.

Son düzenleme:
Evet data bağlı değil ama sistemde PSU 120C görünüyor.
HWMonitor kurup, sıcaklık kısmını paylaşır mısın? Bir de oradan bakalım.

MOSFET sıcaklığını göremedik ona da bakalım.
anakartı değiştrdim elimde bi tane b450vardı eskiden kullandığım bütün parçaları tek tek taktım hepsi doğru bu sefer de ekran gelmiyo klavye mouse yanmıyo ama ramlerin ışıkları yanıyor

Geri
Yukarı