R9 5900X ve RTX 3080 Ti'li sistemde PUBG kasıyor

Oyun içi ayarlarında vardır FPS sınırlama, V-Sync seçeneği varsa onu da açabilirsin, PC de PUBG olsa daha çok yardımcı olabilirdim ama maalesef yok. Düşey senkronizasyonu direkt olarak "açık" yapın. Ekran sürümü için ise bu aşağıda verdiğim fotoğraftaki imlecin durduğu yerdeki üç nokataya basıp Game Ready sürücüyü seçmenizi öneririm. Ama dediğim gibi NVIDIA denetim masasında ekran yenileme hızını indirebilirsiniz. Bende 165'lik bir monitör var ama 144 kullanıyorum, eskiden 75 kadar düşürmek zorunda kalıyordum. GeForce Experience üzerinden gerekli oyun optimizasyon ayarlarını yaptıktan sonra deneme yanılmayla çıkarttım. Siz de deneyebilirsiniz.Eki Görüntüle 1979427
anladım hocam yinede yardımların için teşekkürler, sürücüyü Game Ready yaptım.Düşey Senk. açtım. Monitör de Hz 'yi kaça alayım mesela 240 Hz şu anda ?ayrıca oyun içi FPS limitinide buldum bi 200 FPS de deniyeceğim ,monitörüde 200 HZ ye alıp

Son düzenleme:
Anladım hocam yine de yardımların için teşekkürler, sürücüyü Game Ready yaptım. Düşey senk. Açtım. Monitör de Hz'yi kaça alayım mesela 240 Hz şu anda? Ayrıca oyun içi FPS limitini de buldum bir 200 FPS de deneyeceğim, monitörüde 200 Hz'ye alıp.

Tabii deneyebilirsiniz. GeForce Experience üzerinden nasıl optimizasyon yapacağınız ile alakalı bir ekran kaydı aldım 40 saniyelik ama buradan gönderemiyorum. Discord'unuz varsa kullanıcı adınızı söyler misiniz?

Tabii deneyebilirsiniz. GeForce Experience üzerinden nasıl optimizasyon yapacağınız ile alakalı bir ekran kaydı aldım 40 saniyelik ama buradan gönderemiyorum. Discord'unuz varsa kullanıcı adınızı söyler misiniz?

Üstat Discord'um var ama kuaföre randevum vardı evden çıktım, eve geçince yazayım bakıp.O ilk atllayış esnasında FPS 50-60 lara kadar düşüyor , gözlemledim.Ondan öyle sakıza dönüyor pc.Böyle birşey mümkünmü ya.Ayarlarım filanda Çok Düşük pozisyonda, öyle ultra da falan değil

Üstat Discord'um var ama kuaföre randevum vardı evden çıktım, eve geçince yazayım bakıp.O ilk atllayış esnasında FPS 50-60 lara kadar düşüyor , gözlemledim.Ondan öyle sakıza dönüyor pc.Böyle birşey mümkünmü ya.Ayarlarım filanda Çok Düşük pozisyonda, öyle ultra da falan değil
Hocam bende 1080p oynuyorum, diyorum ki acaba ondan mıdır? Benim monitör 2k olmadığı için deneyemiyorum da siz denediniz mi çözünürlük yükseltmeyi? Bir de işleme ölçeğini 100'den 110'a bir çeker misiniz eve gidince.

Hocam bende 1080p oynuyorum, diyorum ki acaba ondan mıdır? Benim monitör 2k olmadığı için deneyemiyorum da siz denediniz mi çözünürlük yükseltmeyi? Bir de işleme ölçeğini 100'den 110'a bir çeker

Hocam bende 1080p oynuyorum, diyorum ki acaba ondan mıdır? Benim monitör 2k olmadığı için deneyemiyorum da siz denediniz mi çözünürlük yükseltmeyi? Bir de işleme ölçeğini 100'den 110'a bir çeker misiniz eve gidince.
Tamam hocam geçeyim bakalım

Aradan biraz zaman geçti ama belki aynı problemi yaşayanlar için faydası olur diye yazıyorum. Gözlemlerime göre sanırım olay çözünürlükten kaynaklanıyor. 2k çözünürlükte oynadığım zaman FPS düşüşleri yaşıyorum ama oyun akıcılığını pek bozmayacak seviyelerde. Oyunu 1080p ayarlara aldığımda ise araç ile seyir halindeyken filan 250 - 300 fps değerlerinden 50-60 fps'lere düşüyor. Acaba monitör mü bozuk dedim sırf merakımdan gidip 270 hz 1080p bir monitör aldım ve sonuç aynı. Sanırım sorun tamamen çözünürlükten kaynaklı. İşlemci ve kartın hakkını verecek çözünürlük kullanmıyorsanız darboğaz yapıyor.

Aradan biraz zaman geçti ama belki aynı problemi yaşayanlar için faydası olur diye yazıyorum. Gözlemlerime göre sanırım olay çözünürlükten kaynaklanıyor. 2k çözünürlükte oynadığım zaman FPS düşüşleri yaşıyorum ama oyun akıcılığını pek bozmayacak seviyelerde. Oyunu 1080p ayarlara aldığımda ise araç ile seyir halindeyken filan 250 - 300 fps değerlerinden 50-60 fps'lere düşüyor. Acaba monitör mü bozuk dedim sırf merakımdan gidip 270 hz 1080p bir monitör aldım ve sonuç aynı. Sanırım sorun tamamen çözünürlükten kaynaklı. İşlemci ve kartın hakkını verecek çözünürlük kullanmıyorsanız darboğaz yapıyor.

Son düzenleme:
Tamam hocam geçeyim bakalım

Bilgi için teşekkür ederim hocam. Peki 2k çözünürlükte sis içinde ve paraşütten atlayınca da çok fps düşüyor mu ya da bunu çok hissettiriyor mu?

Bilgi için teşekkür ederim hocam. Peki 2k çözünürlükte sis içinde ve paraşütten atlayınca da çok fps düşüyor mu ya da bunu çok hissettiriyor mu?
2k da sis problemini geçenlerde yaşadım.4-5 tane sisin içine girdim oyun çöktü.Daha önce böyle birşey yaşamamıştım.Sonra baktım ki grafik sürücüsü güncel değilmiş , güncelleyince sorunum kalktı şu anda siste problem yaşamıyorum.2k da paraşütle atlama olayında ilk düşüşte eğer atladığımız yer kalabalık grafiklerden oluşan bir bölgeyse ve çok fazla atlayan oluyorsa maalesef 250 lerden 50 lere düşüyor ve loot bile çekemeden ölüyorsun.Ama birçok yayıncının videosunu izledim sanırım problem değil bu , çünki adamlarda da aynı fps düşüşü oluyor gördüğüm kadarıyla.Tek farkları benim pc 250 fps den 60 lara düşüyor.Onlarınkisi 600 fps den 150 lere düşüyor sistemleri daha iyi olduğu için ve oyun akıcılığını kaybetmiyor problemde yaşamamış oluyorlar.Araç ile seyir halindeki fps değerleri de aynı mesela ; dün izlediğim , 4080 ekran kartına sahip bir yayıncı, 450 fps lerden yer yer , zaman zaman seyir halinde 120-130 fps leri gördü.Sanırım oyununda biraz optimizasyon problemi var.Yine dün bir video izledim r9 5900x ve 3080ti ile 1080p ayarlarda pubgde adam stabil 200+ fps videosu çekmiş.Ben pekte anlayamadım bu işi.Denemediğim şey kalmadı G-Sync aç-kapat. Yine mesela bu konumdaydı sanırım , arkadaş 5600x ve 4070 ekran kartı ile 1080p de hiçbir problem yaşamadığını yazmış.Enteresan yani, bizde mi yapıyor bu darboğazı anlamış değilim.Dünde biraz 1080p de denemeler yapayım dedim , şaşırtıcı şekilde Graphic Card out of memory leak render gibi bir hata ile karşılaştım.Hiç bu olmamıştı daha önce.Bu hatayı veriyor ve pat oyun kapanıyor.Her güncelleme de yeni bir problem bu PUBG. Sorunun benden kaynaklandığına inanmıyorum artık , çünki BIOS tan tutunda Windowsuna kadar orjinal lisanslı, güncel bilgisayarım.Bence oyun biraz sıkıntılı.

Bu arada en son aldığım problemi 1080p ultra ayarlarda aldım.Çünki izlediğim videoda arkadaş ultra 1080p ayarlarda stabil 200+ FPS alıyordu.Dedim ki yormak mı gerekiyor acaba bilgisayarı bende çektim 1080p ultraya herşeyi , oyun oynayamadım uçaktan atlarken daha şehre yakınlaşırken binaların çayır çimenin hızlı çizilmeye başladığı anda out of memory diyor ve oyun kapanıyor.Birkaç yöntemden bahsetmişler bunu fixlemek için. Windows gelişmiş sistem özelliklerinde RAM optimizasyonu ile alakalı , onları yaptım denedim sonuç alamadım.Baktım ki az biraz daha kurcalasak kasayı alacağız koltuğumuzun altına denemeyi bıraktım :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı