R9 5950X soğutucu tavsiyesi

doguerkal

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, bilgisayarımı yeniliyorum da anakart ve işlemci ekledim.
Merak ettiğim bir konu hava soğutucu olarak devam edebilir miyim? Çoğu kişi böyle bir sisteme sıvı soğutma alıyor ama ben pek güvenemiyorum daha önce kullanmadığım için ve bazı araştırmalarım sonucunda sızıntı olduğu zaman sıkıntı olduğu durumlara rastladım. Hava soğutucusu olabilir mi? Olursa ne olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem özellikleri:
  • ASUS ROG STRIX X570-E
  • AMD Ryzen 9 5950X.
  • Herhangi bir 64 GB RAM eklemeyi düşünüyorum.
  • Zotac GTX 980 AMP Extreme.

Merak ettiğim bir konu hava soğutucu olarak devam edebilir miyim? Çoğu kişi böyle bir sisteme sıvı soğutma alıyor ama ben pek güvenemiyorum daha önce kullanmadığım için ve bazı araştırmalarım sonucunda sızıntı olduğu zaman sıkıntı olduğu durumlara rastladım. Hava soğutucusu olabilir mi? Olursa ne olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem özellikleri:
  • ASUS ROG STRIX X570-E
  • AMD Ryzen 9 5950X.

Sıvı soğutucu mu? Kule tipi soğutma mı?

Sistem özellikleri:
  • ASUS ROG STRIX X570-E
  • AMD Ryzen 9 5950X.
En az 280mm sıvı soğutma öneririm o işlemciye. Hava soğutma kurtarmayabilir.

Sıvı soğutmalarda akıntı gibi bir durumun yaşanmasının ihtimali çok az yani rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Hava soğutucu tercih etmek istiyorsanız Noctua'nın R9 5900X ile tam yükte 76 dereceye çıktığı belirtilmiş sizin işlemci ile tahmini olarak 81 derece civarını görecektir.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı