R9 7950x3D RTX4090 sisteme Ventura nasıl kurulur?

Mesajı hızlı okuyunca heyecanlandım bir ama yine NVIDIA'ya kurulmuyor anladığım.

Arkadaşın vermek istediği örnek işlemci değil ekran kartıydı sanırım AMD diyerek.

Şansıma bak sen.

Şu an için RX 6950 XT maksimum alınabilecek ekran kartıdır. macOS için AMD'nin 7000 serisine de destek gelecek olduğu söyleniyor yabancı kaynaklarda. Sadece kext eklenecek. Yani ileride 7900XTX gibi kartlarda da çalışma olasılığı var. Bunun dışında işlemci olması veya DDR4 DDR5 olması pek fark etmiyor. NVIDIA'nın özel bir serisi vardı yanlış bilgi olmasın Kepler serisi mi Pascal serisi mi ne GT 750 gibi o serideki kartlarda MacOS'un native desteği var yani Ventura da çalışır.

Şu an için RX 6950 XT maksimum alınabilecek ekran kartıdır. macOS için AMD'nin 7000 serisine de destek gelecek olduğu söyleniyor yabancı kaynaklarda. Sadece kext eklenecek. Yani ileride 7900XTX gibi kartlarda da çalışma olasılığı var. Bunun dışında işlemci olması veya DDR4 DDR5 olması pek fark etmiyor. NVIDIA'nın özel bir serisi vardı yanlış bilgi olmasın Kepler serisi mi Pascal serisi mi ne GT 750 gibi o serideki kartlarda MacOS'un native desteği var yani Ventura da çalışır.
Aydınlatıcı oldu
Teşekkür ederim

AMD ekran kartına geçmek gibi bir niyetiniz var ise 4090 ekran kartını 1 ay sonra 50k ya elinizden kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Şu an ki fiyatı zaten 50k 1 ay sonra 60-65 olur ikinci el piyasasında her türlü 1 aylık kart olarak 50'ye çıkarırsınız kolayca. Ayrıca maalesef abartı veya mecaz kullanmıyorum.

AMD ekran kartına geçmek gibi bir niyetiniz var ise 4090 ekran kartını 1 ay sonra 50k ya elinizden kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Şu an ki fiyatı zaten 50k 1 ay sonra 60-65 olur ikinci el piyasasında her türlü 1 aylık kart olarak 50'ye çıkarırsınız kolayca. Ayrıca maalesef abartı veya mecaz kullanmıyorum.
Ben fiyatın yükseleceğine değil düşeceğine inanıyorum.
Ben 1 ay önce 41 küsürlere aldığımda şaşırmıştı PC işi uğraşan kuzenim.

Hatta sepete ekledikten sonra stok gözükmüyordu. Hata veriyordu almak istediğimde bir anda aldım.

2. en yakın fiyat 60 bin küsürdü. Şimdilerde 50’ye düşmüş mesela

Ben fiyatın yükseleceğine değil düşeceğine inanıyorum.
Ben 1 ay önce 41 küsurlere aldığımda şaşırmıştı PC işi uğraşan kuzenim.

Hatta sepete ekledikten sonra stok gözükmüyordu. Hata veriyordu almak istediğimde bir anda aldım.

2. en yakın fiyat 60 bin küsurdü. Şimdilerde 50'ye düşmüş mesela

Merkez bankasının faiz kararları ve ülke içi stok durumlarının arz talep dalgalanmalarının etkisi. Tsunami gelmeden önce sular çekilir.

Merkez bankasının faiz kararları ve ülke içi stok durumlarının arz talep dalgalanmalarının etkisi. Tsunami gelmeden önce sular çekilir.

Sadece zaman meselesi hemen artış olmaz belki ama cok uzun süre bu fiyatlarda tutunacağını zannetmiyorum ayrıca fiyatlar kısa vadede artmasa bile düşeceğini hiçmi hiç zannetmiyorum. Her yüksek katma değer ürünlerde olduğu gibi ekran kartında da durum aynı olacaktır malum yüksek katma değer ürün üreten bir ülke değiliz ve Türk Lirasının hızlı değer kaybı ortadayken aksini düşünmek için bir sebep göremiyorum.

Son düzenleme:
Vallahi hocam biraz kaza kurşunu oldu.
Ne topluyım derken işi bilen bir arkadaşım 3060 önerdi bana. Baktım 20-25 aralığında.
4090'ı ise 41.000'e vatandan kampanya ile bulunca, herkes kaçırma dedi.
Sonra o kart için iyi bir işlemci lazım, anakart lazım derken bende kayış attı.
Sonra bu hale geldik. Pişmanım 🥺

Ya onlar bende not defterinde kopyalıydı. Kopyala yapıştır yaptım.
40k ya 4090 mı? Ne zaman almıştınız ekran kartını?

Hocam illa MACOS isterim ama NVIDIA da kalsın istiyorsanız VMware ile kurabilirsiniz.

Geri
Yukarı