R9 R390X Marka Seçimi

Ben de r9 390x almaya karar verdim. Eski sistemim gtx 960 msi 2g idi. Msi yeni kartları 60 dereceye kadar fan çalıştirmiyor mesela gta 5i fan çalışmadan oynuyordum. Ancak msi AMD kartı için aynı şeyi söyleyemem. Boşta 58 derecede çalışıyor. Bazı internet sitelerinde bile kart çalışmaya başlayabilir. Ne anlamı kaldı o zaman? Ben sapphire alıcam. Nvidia nin sürekli kısıtlı sistem vermesinden bıktım. 1500 lira veriyorsun 4gb bellek koymuş. Bugün shodow of mordor bile 4gb kullanabiliyor 1080p çözünürlükte. R9 390x resmen bol keseden vermiş sana her şeyini. 2k canavarı olarak düşünüyorum ben o kartı. Ve şöyle bir şey var eğer onu 1500 e sapphire olan modelini almayıp 1750ye msi olanı alırsan acaba gtx 980 mi tercih etseydim diyeceksin. Bu sefer de gtx 980 o parayı hak etmemiş olacağından bugda kalacaksın.

1500e r9 390x al çözünürlük ve vram sıkıntın olmadan keyfine bak. Isınıyor diyorlar ısınsın sana göre ne var üstünde mi oturuyorsun? Ayrıca 72 - 75 dereceyi geçmiyor o kadar güç çekmesine rağmen. Nvidia da 65-70 arası... Kısaca sapphire almazsan ciddi bir kar elde edemezsin.
Dostum r9 390x kullanıyorum. 2k da her oyunu açıyor. 4k da ultra ayarlarda oyun seçiyor efsane. Memnun musun dersen başka bir konuda sapphire ile aramda geçen olayların hikayesini anlatıp sonra çözmüştüm ama sanada anlatayım. 3 defa değişimden kart aldım. 3.de düzgün geldi. Hepsini değişime yolladım, montajda büyük bit hata olmuş, özür dileriz dediler. Burada hep sapphire i kötüledim ama sonra akıllandım. Kart 68 dereceyi geçmiyor. Dediğim gibi 4k full ayarda oyun seçiyor kart. (Sapphire R9 390X Tri-X OC)

Dostum r9 390x kullanıyorum. 2k da her oyunu açıyor. 4k da ultra ayarlarda oyun seçiyor efsane. Memnun musun dersen başka bir konuda sapphire ile aramda geçen olayların hikayesini anlatıp sonra çözmüştüm ama sanada anlatayım. 3 defa değişimden kart aldım. 3.de düzgün geldi. Hepsini değişime yolladım, montajda büyük bit hata olmuş, özür dileriz dediler. Burada hep sapphire i kötüledim ama sonra akıllandım. Kart 68 dereceyi geçmiyor. Dediğim gibi 4k full ayarda oyun seçiyor kart. (Sapphire R9 390X Tri-X OC)
Hatta @Egehan Orçun da bilir

Sorun yaşadığın için üzüldüm. Değişim olan kartın 390x miydi? Sapphire için bu tarz şeyler duymuştum ama eğer değişim yapıyorsa sorun olmaz ama ugrastiriyor sa düşündürücü :/

Sorun yaşadığın için üzüldüm. Değişim olan kartın 390x miydi? Sapphire için bu tarz şeyler duymuştum ama eğer değişim yapıyorsa sorun olmaz ama ugrastiriyor sa düşündürücü :/
Dostum model belirttim ama olsun, r9 390x tri x oc modeli. Uğraştırmadı. Hepsinde adam gibi özür dilediler yenisini verdiler 1 hafta içinde.

O zaman sorun yok. Bu tür hatalar bitek AMD ye ya da sapphire özel değil. Senelerce nvidia kullanmış biriyim. Bit düşürerek çözünürlük yukseltmeme engel olmasıyla zaten benim dusmanligimi kazandı. Gtx 980de bile 8gb vrami çok görüyorlar. Yazık.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı