R9 R390X Marka Seçimi

Glitchy

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar konuya girmeden önce 3 kart arasında kalmıştım. MSI GTX 970, MSI GTX980 ve R9 390X.
Hepsinin avantaj ve dezavantajları var ama 970'in 3.5Gb CW sorunu, 980'in ise başlı başına fiyatı öyle olunca ısınan bir R390X kalıyor geriye. Öncelikle VRAM önemsizciler gelicek haklısınız da GPU önemli olan ama bu sistem geleceğe dönük olacağı için ve şimdiki oyunların bile 4 Gb VRAM'e dayanması beni endişelendiriyor.

Herneyse gelelim R390X'e şu an düşündüğüm 2 Marka var MSI ve Sapphire.

Çok kararsızım arada ciddi bir fark var ama Sapphire'e eleştiri çok. Biliyorum eski modelleri sürünüyordu ama Nitro serisiyle çözüldü dediler fakat hala emin değilim bu sistem uzun vadeli olucak bu kadar para verip pişman olmak istemiyorum. Lütfen nesnel veriler sunarak yorum yapın şimdiden sağolun.

Son düzenleyen: Moderatör:
VRAM miktarına takma R9 390X, 8 GB VRAM kullanacak kadar güçlü bir kart değil. Sapphire konusuna gelirsek, Sapphire kötü bir marka değil. Sapphire alabilirsin. İlla ben Sapphire almam diyorsan da MSİ R9 390X modeli soğutma olarak oldukça iyi bir kart. R9 390X modellerinden Asus dışında istediğin markayı alabilirsin, Asus soğutma konusunda R9 390X ve R9 390 modellerinde başarısız.

Hocam Sapphire'ye kesinlikle güvenebilirsiniz AMD'nin en büyük iş ortağı, en iyi partneri olan bir firma ve nitro serisi gerçekten efsane. Kalite konusuna değinmeye bile gerek yok çok başarılı. MSI'da tercih edebilirsiniz ama Sapphire varken gerek yok. 200-300 liranın cebinize kalması sistemde başka bir parçaya yatırım yapmanıza yardımcı olacaktır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı