Radeon 540X dalgalı GPU kullanımı

RedWRose

Centipat
Daha fazla  
Vega 8 ve olmak üzere 2 adet ekran kartı bulunuyor bilgisayarda. Benim sorunum internetten de daha önce araştırmıştım. İnsanlar LoL'de Vega 8 ile en düşükte 170-200 FPS en yüksek ayarlarda ise 110-130 FPS alıyor ve GPU kullanım değerleri sürekli sabit. Ben oynamaya başlayınca GPU değerleri hiçbir zaman sabit kalmıyor. Sürekli değişkenlik gösteriyor. %100'e ulaşıp 1-2 sn sonra tekrar %0'a kadar düşüyor. Ardından GPU1 ve GPU2 olarak sürekli karışık çalışıyor ve benim aldığım değerler hiçbir zaman değişmiyor. En düşükte bile 30'lara kadar düşüyor. Yani aynı sisteme sahip olup bu denli farklı değerler almak tuhaf sanki.
Kendimce birkaç test yaptım. Daha fazla bilgi olsun diye onları da yazayım. Öncelikle Radeon 540X devre dışı bırakıp sadece Vega 8 ile çalıştırınca herhangi bir dalgalanma ve aşırı FPS düşüşü olmuyor. Sorun Radeon 540X ekran kartında kaynaklanıyor. Çünkü Vega 8 kapatınca Radeon 540X de çok fazla dalgalanma olup, aşırı derecede FPS ve performans düşüklüğü oluyor. Radeon 540x ekran kartı doğru bir biçimde çalışmıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı