Radeon 6870 HD ile i3 2120 Darboğaz yapar mı?

MakeMyDay

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Uluslararası Ticaret
Merhaba,

AMD Radeon 5450HD 1GB DDR3 ekran kartım vardı fakat; iki hafta önce 2.el ekran kartı aldım. Ve bunun yanında 350W PSU değişmem gerekti o yüzden 600W PSU'da aldım. O yüzden darboğaz oluyor mu yoksa olmuyor mu? Yardımlarınız doğrultusunda öğrenmek istedim.

AMD Radeon 6870HD 1GB GDDR5 256BİT ekran kartı (Yenisi)
Intel Core i3-2120 3.30GHZ işlemci
Pegatron ipxsb-h61 anakart
6GB RAM (2 slot 1333Mhz)
240GB HDD
Huntkey HK600-53AP 600W PSU (Yenisi)

NOT : Unuttuğum bir şey var mı bilmiyorum.
NOT2 : Youtube'da falan olsun ekran kartı testleri yaparken sol üst tarafta ekran kartı işlemci % kaçını kullandığı ve % kaç ısıya sahip olduğu bilgilerini gösteren program nedir? Ben de kullanabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Afterburner ile değerlerini kontrol edebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

MSI Afterburner ile değerlerini kontrol edebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Technopat ekibi yine iyi iş çıkarmış. Çok teşekkürler bilgilendirme ve ilgi için.

Şimdi indirip yaptım. League of legends oyununa girdim. Botlara karşı kurdum.
GPU kullanımı: %27 %30 arası git gel yapıyor. Ve GPU sıcaklığı %65 %67 arası git gel yapıyor.
Bu ne demek oluyor?

İşlemci kullanımınız yani CPU kullanımınız hangi aralıklarda geziyor?

FPS'im sabit değilken %24-%30 arası GPU kullanımı. FPS 60'a sabitli iken, %81 GPU kullanımı %12'ye düşüyor. Resimleri paylaştım efendim. MSI Afterburner programında yeniyim henüz. İşlemci'yi göstermek için bu programın ''İzleme'' sekmesinden GPU Sıcaklığı, GPU Kullanımı ve FPS'dışında hangisini seçmem gerek? İşlemci hızı seçeneği var. CPU Temperature 1, 2, 3, 4 var. CPU Usage 1, 2, 3, 4 var. CPU Clock 1, 2, 3, 4 var. Çok CPU bilgisi içeren seçenek var. Yardımcı olursanız onuda seçip sol üstte de o bilgiyi görüp size cevabı iletebilirim :)

sabitdegil1.jpgsabitdegil2.jpgsabit1.jpgsabit2.jpg

Kullanımı görmek için CPU Usage 1 yeterli olur. Sıcaklık için CPU Temperature 1.

Teşekkürler. Hemen ikisini de seçip fotoğrafı paylaşacağım sizinle.
Kullanımı görmek için CPU Usage 1 yeterli olur. Sıcaklık için CPU Temperature 1.

CPU Usage : CPU Kullanımı
CPU Temperature :CPU Sıcaklığı olarak yazdım.

FPS Sabit değilken iki adet resim.
FPS sabit iken iki adet resim.

Çözünürlükle alakası var mı bilmiyorum. 1920x1080 çözünürlüğünde tüm resimler.
Fakat; 1600x900 yapmama rağmen değişim olmadı az önce.
Bu sonucu çok merak ettim arkadaşlar lütfen müsait olan bir kişi yazabilir mi?

Dosya Ekleri

• sabitdegilcpu3.jpg
    sabitdegilcpu3.jpg
    208,7 KB · Görüntüleme: 66
  • sabitdegilcpu4.jpg
    sabitdegilcpu4.jpg
    187 KB · Görüntüleme: 54
  • sabitcpu3.jpg
    sabitcpu3.jpg
    200,4 KB · Görüntüleme: 51
  • sabitcpu4.jpg
    sabitcpu4.jpg
    214,1 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleme:
Ayarları maxlar mısınız?

Hangi ayarları? League of legends oyununun ayarlarını mı?

Yani gölgeler açık olsun. Efektler en yüksekde olsun. Çevre kalitesi ve karakter kalitesi en yüksekte olsun. Karakter ana hatları açık olsun? Bunu mu söylüyorsunuz? :)

CPU1 usage değil de CPU'ların en altında 'CPU usage' yazar onu aktif ederseniz daha iyi olur. Bir de daha iyi grafikli bir oyun varsa onda deneyin yoksa burada ayarları fulleyin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı