Çözüldü Radeon Adrenalin 2020 sonrası oyunlarda donma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TheVibe

Kilopat
Yer
Boston, Massachusetts
Daha fazla  
Meslek
Walter Bishop'un Yanında Laboratuvar Asistanı
Dostlarım yazılımı güncelledikten sonra oyunlarda bazı sorunlar yaşadım. Şimdilik GTA V, CS:GO ve The Forest oyunlarında oldu. Oyunların hepsi fullscreen modunda, oyuna giriyorum, 3 saniye sonra ekran donuyor. Oyun arkada çalışıyor tıklayabiliyorum, oyun işliyor, ses geliyor fakat görüntü donuyor. Pencere veya kenarlıksız pencere modunda bu hata olmuyor, sadece fullscreen modunda oluyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Eski sürücüye dönmek istemiyorum, hem kullanış olarak hem de performans olarak bu yazılımdan çok memnunum.

Çözüm
Ben eski sürüme dönüp bir sonraki sürümün gelmesini beklemenizi öneririm ancak geri dönmek istemiyorsanız sürücü üzerinden standart moda geçmeyi, ayarlardan fabrika ayarlarına sıfırlamayı, hiçbiri sorununuzu çözmez ise DDU ile sürücüyü yeniden kurmayı deneyebilirsiniz.
Ben eski sürüme dönüp bir sonraki sürümün gelmesini beklemenizi öneririm ancak geri dönmek istemiyorsanız sürücü üzerinden standart moda geçmeyi, ayarlardan fabrika ayarlarına sıfırlamayı, hiçbiri sorununuzu çözmez ise DDU ile sürücüyü yeniden kurmayı deneyebilirsiniz.

Çözüm
Kendi yaptığım fan ayarlarım var pc her kapanıp açıldığında bunlar sıfırlanıyor. Bu yüzden fan ayarlarını profil dosyası olarak kaydettim ve sistemi açtığım zaman ayarları aktif edip kullanmaya başlıyorum. fanı elle ayarladığım için Gaming moddan Custom moda atıyor. Standart moda alırsam ve bu profili etkinleştirirsem sıkıntı olmaz değil mi?

Kendi yaptığım fan ayarlarım var pc her kapanıp açıldığında bunlar sıfırlanıyor. Bu yüzden fan ayarlarını profil dosyası olarak kaydettim ve sistemi açtığım zaman ayarları aktif edip kullanmaya başlıyorum. fanı elle ayarladığım için Gaming moddan Custom moda atıyor. Standart moda alırsam ve bu profili etkinleştirirsem sıkıntı olmaz değil mi?
Hiçbir sorun olmaz diye düşünüyorum. Mahsuru yoksa kartınızı ve fan ayarlarınızı öğrenebilir miyim? Ben RX590 kullanıyorum 77-79'ları görüyor RDR2 de, belki biraz yardımcı olur.
Eski sürüme bende dönmeyi istiyorum. Ama sitesinde bulamadım. Nereden indirebiliriz?
Ekran kartınızın modelini yazıp sonuna "previous drivers" eklerseniz bulabilirsiniz.

Hiçbir sorun olmaz diye düşünüyorum. Mahsuru yoksa kartınızı ve fan ayarlarınızı öğrenebilir miyim? Ben RX590 kullanıyorum 77-79'ları görüyor RDR2 de, belki biraz yardımcı olur.

Ekran kartınızın modelini yazıp sonuna "previous drivers" eklerseniz bulabilirsiniz.

Araya giriyorum lakin, fan ayarını MSI Afterburner ile istediğiniz seviyede tutmanız mümkün. Hangi modeli kullanıyorsunuz? Yeni ekran kartları çok yüksek seviyelere çıkmadıkça sessizliği korumak adına düşük RPM'lerde çalıştırıyor fanları. AC Odyssey'de genel olarak 65-70 derecelerde sessiz oyun deneyimi yaşarken, fanların 30 saniye kadar ara ara devir yükseltip sıcaklığı belli seviyede tuttuğunu gözlemledim.

Evet bu sürücü gerçekten çok çok problemli. Elimdeki 390x ekran kartımı %6'lık bir O/C ile kullanabiliyordum. Hiçbir başka parametre değişmezken artık sıcaklıklarım 88 derecelere çıkıyor ve oyunlarda crash yaşıyorum.

En az 1 ayda güncellememek lazım. Geri bildirimi yazdım bakalım düzeltebilcekler mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı