Çözüldü Radeon Adrenalin 2020 sonrası oyunlarda donma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TheVibe

Kilopat
Yer
Boston, Massachusetts
Daha fazla  
Meslek
Walter Bishop'un Yanında Laboratuvar Asistanı
Dostlarım yazılımı güncelledikten sonra oyunlarda bazı sorunlar yaşadım. Şimdilik GTA V, CS:GO ve The Forest oyunlarında oldu. Oyunların hepsi fullscreen modunda, oyuna giriyorum, 3 saniye sonra ekran donuyor. Oyun arkada çalışıyor tıklayabiliyorum, oyun işliyor, ses geliyor fakat görüntü donuyor. Pencere veya kenarlıksız pencere modunda bu hata olmuyor, sadece fullscreen modunda oluyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Eski sürücüye dönmek istemiyorum, hem kullanış olarak hem de performans olarak bu yazılımdan çok memnunum.

Çözüm
Ben eski sürüme dönüp bir sonraki sürümün gelmesini beklemenizi öneririm ancak geri dönmek istemiyorsanız sürücü üzerinden standart moda geçmeyi, ayarlardan fabrika ayarlarına sıfırlamayı, hiçbiri sorununuzu çözmez ise DDU ile sürücüyü yeniden kurmayı deneyebilirsiniz.
Hiçbir sorun olmaz diye düşünüyorum. Mahsuru yoksa kartınızı ve fan ayarlarınızı öğrenebilir miyim? Ben RX590 kullanıyorum 77-79'ları görüyor RDR2 de, belki biraz yardımcı olur.

Ekran kartınızın modelini yazıp sonuna "previous drivers" eklerseniz bulabilirsiniz.
2019-12-15 (3).png

Fanları bu şekilde çalıştırmayı tercih ediyorum, ekran kartım ise Sapphire Nitro+ O.C. RX580 8GB.

Dostlarım yazılımı güncelledikten sonra oyunlarda bazı sorunlar yaşadım. Şimdilik GTA V, CS:GO ve The Forest oyunlarında oldu. Oyunların hepsi fullscreen modunda, oyuna giriyorum, 3 saniye sonra ekran donuyor. Oyun arkada çalışıyor tıklayabiliyorum, oyun işliyor, ses geliyor fakat görüntü donuyor. Pencere veya kenarlıksız pencere modunda bu hata olmuyor, sadece fullscreen modunda oluyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Eski sürücüye dönmek istemiyorum, hem kullanış olarak hem de performans olarak bu yazılımdan çok memnunum.
Aynı sorunu ben de yaşadım çözümü basit Radeon ayarlarından Radeon Enhanced-Sync'i devre dışı bırakın o zaman düzeliyor. Aslında Alt+TAB yapınca da düzeliyor. Ama kesin çözüm Radeon Enhanced-Sync'i devre dışı bırakmak.

Nitro+ da sıcaklık pek sorun oluyor mu? Ben Pulse kullanıyorum diye yüksek sanıyordum yoksa sizde de mi o seviyelerde?
GTA V'te ultra ayarlarda kartın kendi stok fan ayarlarında 72'yi geçmiyor. Bilgisayarımda yüklü olan en baba oyun GTA V şu anda, o yüzden örneği GTA V üzerinden verdim. 70 derece çok değil diye biliyorum fakat ben çok sıcak çalışmasını istemiyorum. Bu ayarlarla 50-55 civarı çalışıyor.

Dostlar Gaming modundan Standart moda aldım ve sorunum çözüldü. Sorunu yaşayanlar deneyebilirler.
Aynı sorunu ben de yaşadım çözümü basit Radeon ayarlarından Radeon Enhanced-Sync'i devre dışı bırakın o zaman düzeliyor. Aslında Alt+TAB yapınca da düzeliyor. Ama kesin çözüm Radeon Enhanced-Sync'i devre dışı bırakmak.
Alt tab yapınca tekrar 3 saniye çalışıyor ve tekrardan donuyor

GTA V'te ultra ayarlarda kartın kendi stok fan ayarlarında 72'yi geçmiyor. Bilgisayarımda yüklü olan en baba oyun GTA V şu anda, o yüzden örneği GTA V üzerinden verdim. 70 derece çok değil diye biliyorum fakat ben çok sıcak çalışmasını istemiyorum. Bu ayarlarla 50-55 civarı çalışıyor.

Dostlar Gaming modundan Standart moda aldım ve sorunum çözüldü. Sorunu yaşayanlar deneyebilirler.

Alt tab yapınca tekrar 3 saniye çalışıyor ve tekrardan donuyor
Standart moda geçince Echanced Sync mod kapanıyor ondan dolayı düzelmiştir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı