Radeon Crismson'u Güncelledikten Sonra Radeon Ayarları Açılmıyor

Latuna123

Decapat
AMD Radeon Crimson 17.2.2 indirdikten sonra hızlı kurulum yaparak kuruyorum ve yüklendikten sonra masaüstüne sağ tıklayınca Radeon ayarları çıkmıyor. Bunun çözümünü bilenler lütfen yazabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Display Driver Uninstaller (DDU) bunu kullan sonra tekrardan sürücüyü kur.
Hangi sürüm kullanmalıyım peki DDU ile kaldırdıktan sonra sabah DDU ile kaldırdım tekrar kurdum ancak hata 182 veriyor sonra AMD Catalyst Control Center kuruyorum ve tekrar açınca hata vermeden kuruluyor ancak radeon ayarları çıkmıyor HD 7400M için hangi sürümü kullanmalıyım

Hangi sürüm kullanmalıyım peki DDU ile kaldırdıktan sonra sabah DDU ile kaldırdım tekrar kurdum ancak hata 182 veriyor sonra AMD Catalyst Control Center kuruyorum ve tekrar açınca hata vermeden kuruluyor ancak radeon ayarları çıkmıyor HD 7400M için hangi sürümü kullanmalıyım
Donanım kimliğini atabilirmisin? Hangi model bilgisayar kullanıyorsun?

Bende de aynı sıkıntı vardı. Bilgisayarınız sürümü kabul etmemiş veya çok fazla sürüm yüklendiğinden uyuşmazlık yaşanıyor.
Size tavsiyem öncelikle;
1- AMD Drivers and Support for Radeon, Radeon Pro, FirePro, APU, CPU, Ryzen, desktops, laptops adresinden ekran kartınızı bulup -size özel versiyonu olabilir- kurulum dosyasını indirdirin. Eğer ekran kartınız listede yok ise Amd Crimson Beta 16.2.1 indiriniz.
2-Kablolu/kablosuz internet bağlantısını kesin( nedenini açıklayacağım.)
3-sonra güvenli modda ddu'yu çalıştırın. Yeniden başlatmalı en üstteki seçeneğe tıklayın başka bir işleme gerek yok.
*3-Eğer harici grafik kartınız yok(dahili) ise düşük çözünürlüğe hiç bir zaman geçmeyecektir, açılıştan sonra internetin kapalı olduğundan emin olarak bekleyin.(Pc fabrika ayarlarındaki sürücüyü yükleyecektir)
*3-Eğer harici ekran kartınız var ise açıldıktan hemen sonra indirdiğiniz driver'ı kurun.
not: driver'ınızı yüklerken wifinin kapalı olduğuna emin olunuz, çünkü internet üzerinden eski sürümleri yüklüyor ve çakışmalar meydana gelebiliyor aynı arıza ile yeniden karşılaşabilirsiniz.
Sorununuzun çözülmesi yüksek bir ihtimaldir fakat arızanız devam ediyorsa, donanımsal bir sıkıntı vardır.
Yardımcı olursam eğer teşekkürü makbul görürseniz çok hoş olur.. :) iyi geceler...

Son düzenleme:
Bende de aynı sıkıntı vardı. Bilgisayarınız sürümü kabul etmemiş veya çok fazla sürüm yüklendiğinden uyuşmazlık yaşanıyor.
Size tavsiyem öncelikle;
1- AMD Drivers and Support for Radeon, Radeon Pro, FirePro, APU, CPU, Ryzen, desktops, laptops adresinden ekran kartınızı bulup -size özel versiyonu olabilir- kurulum dosyasını indirdirin. Eğer ekran kartınız listede yok ise Amd Crimson Beta 16.2.1 indiriniz.
3-sonra güvenli modda ddu'yu çalıştırın. Yeniden başlatmalı en üstteki seçeneğe tıklayın başka bir işleme gerek yok.
*3-Eğer harici grafik kartınız yok(dahili) ise düşük çözünürlüğe hiç bir zaman geçmeyecektir, açılıştan sonra internetin kapalı olduğundan emin olarak bekleyin.(Pc fabrika ayarlarındaki sürücüyü yükleyecektir)
*3-Eğer harici ekran kartınız var ise açıldıktan hemen sonra indirdiğiniz driver'ı kurun.
not: driver'ınızı yüklerken wifinin kapalı olduğuna emin olunuz, çünkü internet üzerinden eski sürümleri yüklüyor ve çakışmalar meydana gelebiliyor aynı arıza ile yeniden karşılaşabilirsiniz.
Sorununuzun çözülmesi yüksek bir ihtimaldir fakat arızanız devam ediyorsa, donanımsal bir sıkıntı vardır.
Yardımcı olursam eğer teşekkürü makbul görürseniz çok hoş olur.. :) iyi geceler...
Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim şimdi deneyeceğim olursa size çok teşekkürler.
Size tavsiyem öncelikle;
16.2.1 Sürümünü indirdim güvenli moda alıp interneti kapattım DDU ile sürücüleri sildim geri açıldığında ekrandaki simgeler aynıydı sürücüyü kurarken bu sürücüyü kurmak istiyor musunuz dedi sonra birkaç kez ekran siyah olduktan sonra mavi ekran verdi 100 e kadar dolup tekrar başladı bende sistem geri yüklemesi yaptım çözümü yokmudur lütfen aynı sürücü ile önceden kurduğumda mavi ekran vermeden kuruldu hatta oyunları bile güzel fps değerleri ile oynadım ama pcyi yeniden başlatınca mavi ekran verdi

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı