Çözüldü Radeon HD 6670 GTA 4 Performans Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Aşağıda şuan ki sistem bilgilerim bulunuyor:

• Anakart: Gigabyte 880G-D2H
  • İşlemci: Amd FX 4100 Bulldozer 3.6 Ghz
  • Ram: Hi-level 4 GB (2x2=çift modül) 1333 Mhz
  • Ekran Kartı: Ati Radeon HD 6670 Sapphire DDR3 1 GB 128 Bit 800 Mhz grafik işlemcisi
  • Psu: 350 Watt ama iyi.
  • Harddisk: 160 GB HDD

Frabs programı ile denedim. GTA IV'te 25, Hot Pursuit'de Full ayarlarda 40 değerlerini gösteriyor.

Kuzenim leptop almış. Bildiğim kadarıyla Intel Core i5 işlemci, GT 540M Nvidia ekran kartı, 500 GB harddisk, 6 GB RAM ve Windows7 Ultimate 64 bit kullanıyor.
Onun leptopta GTA IV 38, Hot Pursuit 58-60, yani tam kalite oynanıyor.

Onun ekran kartı 2 GB, benim 1 GB. Bu fark ekran kartı nedeniylemi oluryor? 200-250 TL arası Nvdia ekran kartı alsam. 2 GB 256 Bit. Bir de 500 Watt PSU alsam onun gibi yüksek kalitede oynayabilir miyim oyunları? GTA IV'de azcık kastığını hissdiyorum çünkü 25 FPS değer gösteriyor.

Önerdiğin Nvdia marka ekran kartı ve MicroATX kasa için önerdiğin ekran kartına yeticek bir PSU önerir misin?

Ram frekansın FX işlemcilere uygun değil ama şimdilik dursun ve sen kendine bir HDD ve Psu al. Ekran kartın şimdilik idare edecek durumda (bence).

Peki kuzenimin leptopbuyla benim masaüstünü ayıran fark nedir?
Harddiskim 160 değilde 500 olsa onun gibi oynıyabilecek miyim. Hiç sanmıyorum :D

Yani sormak istediğim AMD Radeon HD 6670 Sapphire GTA 4'ü 40-35 FPS'de oynatabilecek bir ekran kartı mı.
Harddiskler oyun performansını ne kadar etkiler?

Kuzenimin ekran kartı Nvidia GT540M. Bende onun masaüstü ekran kartını kaç liraya alabilirim. Lütfen yardım. 2 GB'lık bir ekran kartı alsam yükselir mi değerler?

Bir kere HDD'i küçümseme. Senin o 160GB ile 120GB'lık SSD arasında epey fark var ;) Ayrıca GT540M dizüstü bilgisayarlar için fena değil ancak GTX 540 alana kadar git HD 6850 al. Ama dediğim gibi sen o sisteme Psu-HDD al. Pişman olmazsın. İleride değiştirirsin.

SSD diskler çok fark yatarıyor biliyorum. Ve dediğin gibide yapıcağım.

Bana micro atx kasa için bir Psu ve SSD bir disk önerirseniz iyi olur. Fazla pahalıya kaçmadan :D

Amacın gerçekten GTA IV'te performansı 30 FPS üstüne çıkarmaksa SSD'ye değil ekran kartına yatırım yapmalısın. HD 6850 alabilirsin mesela. Bu arada oyunun sürümü kaç ve ekran kartı sürücüsü güncel mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı