Radeon M330 FPS Düşüklüğü

Isı problemide olabilir. AIDA ile kontrol edin. Müsait zamanda istediklerimi paylaşırsınız.
Fakat Zula'da veya Left 4 Dead 2'de oyunun başında yani bilgisayar ısınmadan donma ve kasmalar başlıyordu 60 FPS veya daha fazla FPS'e sahip olan oyun 50 den yukarıya çıkamıyor ve sürekli donmalar kasmalar var aynı şey minecraft, zula v.b oyunlar içinde geçerli.

Dediklerimi paylaşmadan ne desek havada kalır.
Tamam yarın elimden geldiğince paylaşmaya çalışacağım.
Oyunu hangi ayarlarda oynayıp paylaşayım ? kaç dakika sonra paylaşayım ?
Oyunu hangi ayarda oynayıp paylaşayım? Minimum,Orta,Yüksek
Çok uzun zamandır yoktum çünkü deneme ve sınav haftasına geldi bu sebeple hep ders çalıştım.Bir kaç şeylerde denedim.Bence sıcaklıkla alakası yok çünkü oyunu her görüntü ayarlarına aldığım zaman donuyor.Oyundaki sıkıntı FPS de değil ani FPS düşüşü.League Of Legends oynarken antreman modunda hiçbir şey olmazken Normal oyuna gelince oyun karakteri en ufak haraket edince ani FPS düşüşü ve donma yaşanıyor.Bu eskiden olmuyordu.Sıcaklıktan olacağını zannetmiyorum.Çünkü hem altımda soğutucumda var.Ama siz olur diyosanız olabilir.FPS 5-10 oluyor bazen 1 bazen 20 oluyor ondan sonra geçiyor ondan sonra en ufak hareket edince yine oluyor.Yani yine oluyor dediğim hareket ediyorum karşı takıma saldırıyorum,oyun donuyor.Ondan sonra ne yaptığımı bilmiyorum ve oyunda ölüyorum.Bilgisayarda mı sıkıntı var yoksa ekran kartında mı anlamadım.
Sorun Çözüldü:
Uzun bir aradan sonra merhabalar,bütün oyunlarda FPS düşüşünün nedenini araştırdım,bilgisayarcılara gittim.yaklaşık 1 ay bilgisayarımla uğraştım.Bilgisayarda hard disk sorunu varmış.Hard diskimi değiştirdim maliyeti tuttu.Dikkat edin hard diskin SSD olması lazım.Çünkü oyunlarda SSD hard diskler daha iyi oluyor.Bundan sonra donmaların gittiğini gördüm.Donmalar gitti ve oyunlarda düzeldi.Ayarlarınızın fazlasına çıkmamanızı tavsiye ederim.Eğer sizde hala kasma durmadıysa,HP güncellemelerinden olabilir.Bazen güncellemeler bilgisayarı etkileyebiliyor.Eğer sorununuz çözülebildiyse ne mutlu bana :)
İyi günler.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı