Radeon M330 FPS Düşüklüğü

Berkan Elmalı

Decapat
Sanırım oyun zaten harici GPU ile çalışıyor...

Eki Görüntüle 449238
% GPU kullanımı yüzdesi düşük ama düşük olması bir şey farkediyor mu ?

Peki önceden kasmayan oyun şimdi neden kastı ? Birde en düşük ayarlarda oynuyorum.
Recep'in dediklerini paylaşın. Ayrıca AIDA raporu hala ortada yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
% GPU kullanımı yüzdesi düşük ama düşük olması bir şey farkediyor mu ?

Peki önceden kasmayan oyun şimdi neden kastı ? Birde en düşük ayarlarda oynuyorum.

Eskiden cihazda ısınma yoktu, şimdi cihazda toz birikmesi ve ısınma var. Cihaz ilk gün aldığın cihaz değil. İçini açıp temizledin mi?

Ayrıca oyunu düşük ayarda oynamak CPU'ya binen yükü artırır. Yüksek ayarda dene.

GPU'nun düşük kullanılması da CPU frekansının düşmesinden kaynaklanabilir.

Eskiden cihazda ısınma yoktu, şimdi cihazda toz birikmesi ve ısınma var. Cihaz ilk gün aldığın cihaz değil. İçini açıp temizledin mi?

Ayrıca oyunu düşük ayarda oynamak CPU'ya binen yükü artırır. Yüksek ayarda dene.

GPU'nun düşük kullanılması da CPU frekansının düşmesinden kaynaklanabilir.
Peki oyun kasmalarını giderebiliyor muyum çünkü bütün oyunlar kasıyor.
League Of Legends hariç

Eset kaldır. DDU ile AMD kaldır ve en güncel sürümü yükle. Güç ayarlarını yüksek performansa çek.
30 dakika oyun oynadıktan sonra oyun çıkmadan yük altında AIDA ile ısı değerleri paylaş.
DDU ile AMD yi önceden kaldırmıştım. Eseti neden kaldırayım açıklar mısınız ? Yanlış anlamayın amacım nedenini öğrenmek. Güç ayarları dediğiniz pil ayarlarıysa yüksek performansta ama AMD Radeon ayarlarını kastediyorsanız ondada hespsi yüksek ayarda. Eseti kaldırdıktan sonra tekrar yükleyebilir miyim ?

Evet sonra tekrar yükleyebilirsin ama geçici bir süre kaldır. Afterburner ile kullanım değerlerini gösteren bir görsel paylaş. Ayrıca AIDA için istediğim sonuç nerede?
Eski AIDA raporlarını diyorsanız ben onu dosya.tc üzerinden size atmıştım görmediniz herhalde.Şimdikini diyosanız cevabınızı bekleyip öyle atayım dedim.
Peki DDU ile AMD'yi kaldırayım mı ?
Eset'i Neden kaldırayım ? Detaylı şekilde açıklar mısınız ? Amacım sizi bunaltmak değil nedenini öğrenip ona göre işlemler yapmak istiyorum.

O ayrı, ısı değerlerini paylaşacaksınız. AMD GPU güncel olduğuna kesin eminsen gerek yok.
Güvenlik yazılımı nadiren oyun esnasında sistem kaynaklarını sömrebiliyor.
Afterburner ile değerleri paylaşmayı unutma.
Artık League Of Legends'te kasıyor
Bütün oyunlar kasıyor artık.
Kusura bakmayın raporları gönderemiyorum çünkü harıl harıl sınavlara çalışıyorum zaman kalmıyor bilgisayara geçmeye.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı