Radeon RX 5700 XT Ekran Kartı PRIME B450M-K Anakarta Takılır mı?

umt81

Kilopat
Daha fazla  
Yanlış Bilgilendirme
Evet uyumlu lakin anakartın PCI 4.0 desteği olmadığı için PCI 3.0 olarak çalışır. Kart yüzde yüz performansını yansıtmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne demek istediğinizi anladım ama, tam performans almaz tabiri yerine farklı bir şey daha doğru olur. Çünkü yanlış anlaşılabiliyor.
Hocam alacak olan kişi alıp 1080p oyun oynayacaksa onun açısından pek bir fark yok. Ama 2k-4k çözünürlükte ve render performansında illa ki etkiler bence.

Hocam alacak olan kişi alıp 1080p oyun oynayacaksa onun açısından pek bir fark yok. Ama 2k-4k çözünürlükte ve render performansında illa ki etkiler bence.
Alan çoğu kişi 2K'da kullanır diye düşünüyorum. Fakat, elde PCIe 4.0 desteklemeyen anakart varsa veya daha ucuz bir anakart alınmak isteniyorsa, X570 almaya gerek yok. Bu yüzden tamamen bütçe önemli. PCIe 3.0 üzerinde de sorun olmayacağı için, bütçe kısıtlıysa 3.0 yeterli derim ben.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı