Radeon RX 5700 XT Ekran Kartı PRIME B450M-K Anakarta Takılır mı?

PowerColor Red Devil falan da geldi hocam. O da fena. Şuan testi yapılan en serin RX 5700XT diye biliyorum. Yanlışım yoksa fiyatı 450 dolar civarı olacakmış.

Eki Görüntüle 427896
Yok bunu sevmedim. 3-5 derece fazla olsun Sapphire olsun :)
Gigabyte Aurous serisi tam bir afet bu arada 😁

Şöyle fiyatları çok abartmadan Türkiye'de bir satsalar ne iyi olur ya.
Bu arada hocam AORUS modelini ben mi göremedim? Sadece Gigabyte Gaming modelini gördüm.
Henüz 5700 serisi için yok. Ama seri efsane.

Aorus çıktığında havalı diye hemen gidip almayın, önce testlerine bakın. Strix'i de soğutma canavarı olarak bilirdik ama 5700 XT'de Pulse modeli çift fanlı olmasına rağmen daha serin çalışıyor.

Evet uyumlu lakin anakartın PCI 4.0 desteği olmadığı için PCI 3.0 olarak çalışır. Kart yüzde yüz performansını yansıtmaz.
Oyunlarda filan hiçbir sıkıntı olmaz ama 8K gibi video editlemelerinde bir miktar performans düşüşü olur. Zaten şimdi de ekran kartları için PCI-E 3.0 bile gayet yeterli. 2080 Ti PCI-E 3.0 kullanıyor, 5700 XT 4.0 kullanıyor fakat 2080 Ti daha yüksek performans veriyor.

Oyunlarda filan hiçbir sıkıntı olmaz ama 8K gibi video editlemelerinde bir miktar performans düşüşü olur. Zaten şimdi de ekran kartları için PCI-E 3.0 bile gayet yeterli. 2080 Ti PCI-E 3.0 kullanıyor, 5700 XT 4.0 kullanıyor fakat 2080 Ti daha yüksek performans veriyor.
Yukarıda belirttim hocam zaten :)

Arkadaşlar mesajlar için sağolun şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
Fanlı ekran kartları satışa sunulduğu zaman şuanki fiyatından çok yüksek olmayan ama iyi olan 5700XT buraya atabilirseniz sevinirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı