Radeon RX 580 siyah ekran sorunu

atabey42

Femtopat
AMD ekran kartı kullanıyorum sistemim işlemci 1700X Thermaltake kasa kullanıyorum ısınma problemım yok. Lakın bazı oyunlarda ekran siyah oluyor PC calısıyor mecburen reset atarak duzeltıyorum her oyunda yapmıyor mesela kesintisiz 4 saat flim izledıgım oluyor o zaman yapmıyor oyuna giriyorum 20 dk sonra şak kapanıyor sorun neden olabilir?

AMD ekran kartı kullanıyorum sistemim işlemci 1700X Thermaltake kasa kullanıyorum ısınma problemım yok. Lakın bazı oyunlarda ekran siyah oluyor PC calısıyor mecburen reset atarak duzeltıyorum her oyunda yapmıyor mesela kesintisiz 4 saat flim izledıgım oluyor o zaman yapmıyor oyuna giriyorum 20 dk sonra şak kapanıyor sorun neden olabilir?
Bende rx 580 kullanıyorum ilk kez böyle bir şey duydum. Varsa garantisi bir yolla derim, benim eski laptopumun ekran kartı yandığında en son böyle bir şey olmuştu.

Polaris GPU'larda bazen gerçekleşen "black screen" problemi var şimdi bazıları PSU falan diyecek ama onlar sormadan siz PSU'nuzun modelini bir yazın.

Bir de 20.7.2 olan en son sürücüyü bir yükleyin. Reddit'den bazı arkadaşlarımın siyah ekran sorununu 20.7.1'de çözdüğünü duydum, bu sabah da 20.7.2 geldi. Onu deneyin.

onceden bı ara yaptı format attım yapmıodu 3 aydır birşey yoktu sımdı gene basladı oynadıgım oyun öyle cok agım şahım bı oyun degıl sürücüyü sildim sımdı en guncellını yukluom ınsalllah sorun cozulur cevap verdıgınız ıcın ayrıca hepınıze tesekkur ederım

Polaris GPU'larda bazen gerçekleşen "Black screen" problemi var şimdi bazıları PSU falan diyecek ama onlar sormadan siz PSU'nuzun modelini bir yazın.

Bir de 20.7.2 olan en son sürücüyü bir yükleyin. Reddit'den bazı arkadaşlarımın siyah ekran sorununu 20.7.1'de çözdüğünü duydum, bu sabah da 20.7.2 geldi. Onu deneyin.

Bende tam güç kaynağı diyecektim ama şüphelenilmeyecek şey de değil ki.

Bu arada sisteminizdeki işlemcinin muhtemelen dahili GPU'su vardır. Olmasa bile film.
İzlemek ekran kartına bir oyun kadar yük bindirmez oyun dediğimiz şey 3B bir şey sonuçta filmin 2B olmasının aksine. Ben PSU'dan şüpheleniyorum. Kaç Watt PSU kullanığınızı siteminizin özellikleri ile beraber yazın lütfen.

onceden bı ara yaptı format attım yapmıodu 3 aydır birşey yoktu sımdı gene basladı oynadıgım oyun öyle cok agım şahım bı oyun degıl sürücüyü sildim sımdı en guncellını yukluom ınsalllah sorun cozulur cevap verdıgınız ıcın ayrıca hepınıze tesekkur ederım
Sonucu paylaşır mısınız arkadaşımda da aynı sorun var ona göre aynı işlemi yapalım.

Bu sorunu yaşayanlar paylaştığım konuyu inceleyip çözüm önerilerini denesinler. Eğer donanım parçalarında bir sıkıntı yoksa genelde bu sorun kronik AMD problemi oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı