RX 580 siyah ekran sorunu

Eternal777

Hectopat
RX 580 ekran kartını kullanıyorum. Bir anda siyah ekran oluyor ve bilgisayarı kapatmam gerekiyor. Nasıl düzeltebilirim? Önceki sürümlerde de WattMan hatası alıyordum.

GPU Tweak II programı ile MHz düşürün sorun yaşamazsınız daha eğer WHQL sürümde de yaşarsanız bu sorunu.
19.9.2 Kurarmısınız.
[Rehber] AMD Ekran Kartlarında Siyah Ekran Hatası - Technopat Sosyal Şu konudaki çözüm önerilerini deneyin. Güya WattMan hatası tarihte kalmıştı.
Bir süredir performans sorunu yaşıyorum. Eski sürücülere geçersem düzelir mi? Eski sürücülerde de Wattman hatası alıyorum.

Bir süredir performans sorunu yaşıyorum. Eski sürücülere geçersem düzelir mi? Eski sürücülerde de Wattman hatası alıyorum.
Bu siyah ekran ve WattMan hatasından bende çok çektim RX 590 ekran kartım ile. Şu an 20.4.2 sürüm kullanıyorum. Radeon ayarlarından undervolt, Frekans Mhz ve güç limitini düşürüp ayrıca fan ayarı da yaptım şu an bu hataları almıyorum. Garanti değil tabi. Artık her bilgisayarı açtığımda inşallah hata vermez diyerek açıyorum. Sizde bu tarz ayarlamalar yapabilirsiniz. Siyah ekran ve WattMan hatalarının net bir çözümü olmadığı için bütün yöntemleri denemek gerekiyor. Hangisi çözüm olursa artık. Ayrıca Radeon programından ayar yapacaksanız yaptığınız ayarların sıfırlanmaması için görsele eklediğim Windows ayarlarından hızlı başlatmayı aç (önerilen) kısmındaki tik işaretini kaldırıp kapatın.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı 3.PNG
    Ekran Alıntısı 3.PNG
    20,3 KB · Görüntüleme: 110
Örnek olarak: En belirgin olan RDR 2'de eskiden Ultra-High karışık 35FPS altına düşmez iken aynı ayarlar ile 20FPS'ten fazla alamıyorum. Ayarları bayağı düşürdüm grafikler çok kötüleşti yine de 60FPS'e sabitleyemedim.
Screenshot_703.png

Oyunda önerilen kart olarak 480 yazmasına rağmen Radeon ayarları'nda minimum standartı karşılamıyor diyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı