Çözüldü Radeon Software açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

alestaa

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarıma format atıp temiz kurulum yaptım. Her şey yolundaydı fakat Radeon Software uygulaması açılmıyordu. Aygıt Yöneticisi'nden sürücüyü geri döndürdüm, bu sefer de Microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı haline geldi. O sorunuda geri yükleme noktasıyla hallettim fakat şimdi ne yapmam gerek bilmiyorum. Gerekli görselleri aşağıya bırakacağım. Bilgisayarım ASUS X509 DAP Ryzen 3 3250u with Radeon Graphics 4 GB RAM 256 GB SSD Windows 10 Home 22H2.

1681988922070.png

1681988949656.png

1681988972417.png

1681988985995.png

1681989030154.png

Çözüm
Çok karışmış konu yav! Basit iş. DDU ile ekran kartı sürücüleri kaldırmadan önce bu ayarlamaları yap. Sonra DDU tekrar çalıştırıp güvenli mod ile sürücüleri kaldır.
85rw4f8er4f48er4f-jpg.jpg

Sonra bu sürücüyü indir Full Install ile kur.

Sürücü kurduktan sonra wushowhide indir. Resimdeki gibi AMD grafik sürücünü engelle High dedikten sonra işlem tamamla bitsin. Ben engelledim sorun yok aşağıda ki resim gibi.
1682000607147.png

Bu kadar basit sorunu 50 sayfa yazmak gereksiz eğer yapamadıysan TeamViewer indir yardımcı olayım.

Hocam bir bakabilir misiniz?

1681992144040.png

Şu hatayı almıyorsanız AMD'nin driver sorunlarından birisi ile karşı karşıyasınız demektir. Yeni sürüm ile sizin apunuz uyumlu çalışmıyor demektir. Teker teker geriye doğru sırasıyla deneyebilirsiniz. 23.3.2, 23.3.1, 23.2.3 vb. ya da only driver kurmayı deneyin bir de. O da olmazsa DDU ile 0'dan kurulum yapmayı deneyin. DDU kullanmayı bilmiyorsanız forumda bayağı bir rehberi var oralara bakabilirsiniz.

Peki hocam bir sorum olursa bu konuya bakabilir misiniz yine size zahmet teşekkür ederim.

Eki Görüntüle 1747679

Peki hocam bir sorum olursa bu konuya bakabilir misiniz yine size zahmet teşekkür ederim.
Bildirim geliyor gördükçe bakarım. Fakat şahsen amd driverları konusunda usta değilim. Konuyu farklı bir şekilde yeniden açmanız daha iyi olabilir sizin için. Fakat büyük ihtimal ddudan sonra düzelir. Apu olduğu için güç sıkıntısı olmuyor genelde.

Eki Görüntüle 1747679

Bir dk sorunu çözmüşüz.
Ayarlar/Sistem/Hakkında/Gelişmiş sistem ayarları/Donanım/Aygıt yükleme ayarları/Hayır/Değişiklikleri kaydet
Bunu yapın. Sorununuz çözülücektir. Bu farklı bir mesajmış şimdi farkettim

Bildirim geliyor gördükçe bakarım. Fakat şahsen AMD driverları konusunda usta değilim. Konuyu farklı bir şekilde yeniden açmanız daha iyi olabilir sizin için. Fakat büyük ihtimal DDU'dan sonra düzelir. APU olduğu için güç sıkıntısı olmuyor genelde.

Hocam konuyu nasıl açayım bir yardımcı olursanız AMD uzmanlarının görebileceği şekilde.

Bildirim geliyor gördükçe bakarım. Fakat şahsen AMD driverları konusunda usta değilim. Konuyu farklı bir şekilde yeniden açmanız daha iyi olabilir sizin için. Fakat büyük ihtimal DDU'dan sonra düzelir. APU olduğu için güç sıkıntısı olmuyor genelde.

Bir dk sorunu çözmüşüz.
Ayarlar/Sistem/Hakkında/Gelişmiş sistem ayarları/Donanım/Aygıt yükleme ayarları/Hayır/Değişiklikleri kaydet.
Bunu yapın. Sorununuz çözülecektir. Bu farklı bir mesajmış şimdi fark ettim.

Hocam ben de yeni gördüm dediğinizi yapıyorum hayırı işaretledim yeniden başlattım şimdi ilk attığınız linkten indirdiğim driveri Full install şeklinde yeniden kurayım mı?

Hocam ben de yeni gördüm dediğinizi yapıyorum hayırı işaretledim yeniden başlattım şimdi ilk attığınız linkten indirdiğim driveri Full install şeklinde yeniden kurayım mı?
Driver sürümünüzü kontrol edin. Halen 2020 den kalma gözüküyorsa 0 dan yeniden kurun aynı 23.4.1 i. Ardından tekrar yeniden başlatın ve sorununuz çözülmüş olucaktır büyük ihtimal.

1681988985995-png.png
Şurada sürücü tarihinin 2023 nisanında olması lazım. Değilse dediğim gibi kurup yeniden başlatın.

Geri
Yukarı