Çözüldü Radeon Software açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

alestaa

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarıma format atıp temiz kurulum yaptım. Her şey yolundaydı fakat Radeon Software uygulaması açılmıyordu. Aygıt Yöneticisi'nden sürücüyü geri döndürdüm, bu sefer de Microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı haline geldi. O sorunuda geri yükleme noktasıyla hallettim fakat şimdi ne yapmam gerek bilmiyorum. Gerekli görselleri aşağıya bırakacağım. Bilgisayarım ASUS X509 DAP Ryzen 3 3250u with Radeon Graphics 4 GB RAM 256 GB SSD Windows 10 Home 22H2.

1681988922070.png

1681988949656.png

1681988972417.png

1681988985995.png

1681989030154.png

Çözüm
Çok karışmış konu yav! Basit iş. DDU ile ekran kartı sürücüleri kaldırmadan önce bu ayarlamaları yap. Sonra DDU tekrar çalıştırıp güvenli mod ile sürücüleri kaldır.
85rw4f8er4f48er4f-jpg.jpg

Sonra bu sürücüyü indir Full Install ile kur.

Sürücü kurduktan sonra wushowhide indir. Resimdeki gibi AMD grafik sürücünü engelle High dedikten sonra işlem tamamla bitsin. Ben engelledim sorun yok aşağıda ki resim gibi.
1682000607147.png

Bu kadar basit sorunu 50 sayfa yazmak gereksiz eğer yapamadıysan TeamViewer indir yardımcı olayım.
Temiz format attıktan sonra Microsoft Store üzerinden bu uygulamayı yükledi.

1681990076632.png

1681990109308.png

1681990122545.png

AMD'nin sitesine gidip modelinizi seçip indirin.

Dediğiniz şeyi yaptım fakat kurulum esnasında hata verdi. Şöyle anlatayım bunu yapmadan önce Aygıt Yöneticisi üzerinden görüntü bağdaştırıcısını eski sürüme döndürdüm. Microsoft görüntü bağdaştırıcısı adını almıştı. Bu defa direkt siteye gidip indireyim mi?

Evet tam da bunu yüklemiştim ama bir sorum olacak sizce geçen seferki yüklemede hata almamın sebebi ekran kartı sürücüsünün Microsoft adını alması mıydı?

Evet tam da bunu yüklemiştim ama bir sorum olacak sizce geçen seferki yüklemede hata almamın sebebi ekran kartı sürücüsünün Microsoft adını alması mıydı?

Hocam bir sorum daha olacak kurulumu yapıyorum ama 3 seçenek sunuyor sistem bana Full install minimal install bir de only Graphics direver install hangisini seçeyim.

Hocam bir sorum daha olacak kurulumu yapıyorum ama 3 seçenek sunuyor sistem bana Full install minimal install bir de only Graphics direver install hangisini seçeyim.
1681990984317.png

Full install seçtim umarım her şey yolunda gider ve sorunum çözülür hepinize teşekkürler.

Son düzenleme:
Full install seçeneğini seçin. Sadece driverı kurmak istiyorsanız da driver onlyi seçin. Şahsen amd softwarea ihtiyacınız olucaktır ileride. O yüzden full install yapmanızı tavsiye ederim.

Şu hatayı almıyorsanız amdnin driver sorunlarından birisi ile karşı karşıyasınız demektir. Yeni sürüm ile sizin apunuz uyumlu çalışmıyor demektir. Teker teker geriye doğru sırasıyla deneyebilirsiniz. 23.3.2, 23.3.1, 23.2.3 vb. Ya da only driver kurmayı deneyin birde. O da olmazsa ddu ile 0 dan kurulum yapmayı deneyin. DDU kullanmayı bilmiyorsanız forumda baya bir rehberi var oralara bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı