Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.10.1 Sürücüsü Yayınladı

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.10.1

Yeni sürücü, Doom Eternal: The Ancient Gods ve Watch Dogs: Legion için gelişmiş destek sunuyor. AMD, yeni oyunlar için destek ekleyen Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.10.1 sürümünü yayınladı. Sürücü, Bethesda’nın bugün yayınlanan Doom Eternal: Ancient Gods Part One adlı yeni Doom genişletmesi için optimize edildi. Ayrıca yeni sürücü güncellemesi, bundan yaklaşık bir hafta sonra […]

Devamı: Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.10.1 Sürücüsü Yayınladı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

@Motionless IN White Vega 56 kullanıyordun sanırım. Vegalarda yıllardır sorun yok, özellikle Navi karta sahip kişilerin yorum yapması daha doğru olur. Bende de Vega 56 var, marttan beri çıkan hiçbir sürücüde probleme rastlamadım. Daha öncesinde de yabancı forumlar da dahil referans tasarımın biraz sıcak çalışması dışında problem görmedim ki onu da undervolt ile tamamen çözüyorlar.

@Motionless IN White Vega 56 kullanıyordun sanırım. Vegalarda yıllardır sorun yok, özellikle Navi karta sahip kişilerin yorum yapması daha doğru olur. Bende de Vega 56 var, marttan beri çıkan hiçbir sürücüde probleme rastlamadım. Daha öncesinde de yabancı forumlar da dahil referans tasarımın biraz sıcak çalışması dışında problem görmedim ki onu da undervolt ile tamamen çözüyorlar.
Evet doğru, Vega kartlar sürücü bakımından torpilli gibi duruyor veya bunlar için daha iyi optimize yapıyorlardır bilemeyeceğim. Ancak yine de insanlar sürücüye geçmek için birkaç insanın yorumunu merak edebilir, kaldı ki herkes sorun yaşayacak diye bir şey yok biliyorsunuz. Bilinen sorunlar da öncekilere oranla oldukça düşmüş, son sürücüler iyi olduğu için artık sürücü olaylarını duymayız gibi geliyor.

Kendi deneyimlerim doğrultusunda RX 570'te sorun yaşamadım yeni sürücü ile. Asıl RX 5700 XT kullananların yorumları daha büyük önem taşıyor bana göre. Çünkü AMD'nin en sorunlu GPU'sunun RX 5700 XT olduğunu düşünüyorum. Umarım kökten çözerler bütün sorunları.

Evet doğru, Vega kartlar sürücü bakımından torpilli gibi duruyor veya bunlar için daha iyi optimize yapıyorlardır bilemeyeceğim. Ancak yine de insanlar sürücüye geçmek için birkaç insanın yorumunu merak edebilir, kaldı ki herkes sorun yaşayacak diye bir şey yok biliyorsunuz. Bilinen sorunlar da öncekilere oranla oldukça düşmüş, son sürücüler iyi olduğu için artık sürücü olaylarını duymayız gibi geliyor.
Kartta herhangi bir problem yoksa sürücülük bir sıkıntı yaşamak çok düşük ihtimal. Siyah ekrana düşme olayının sürücüden bağımsız olduğunu çoğu kişi biliyordur artık. Onun dışında zaten pek bir sorun yoktu Navilerde. FreeSync ile ufak bir çoğunluk problem yaşıyordu, asıl onlardan bilgi almak isterim.

Bu sürücü sıkıntılı. 20.9.2 sürücüsünü kullanıyorken hiçbir problemim yoktu. Az önce kurdum, video izlerken kernel power 41(63) hatası aldım. Ayrıca oyuna girerken de benzer hatayı aldım. Kolay kolay hata almazdım ben. Bence bu sürücüde bir sıkıntı mevcut. Geri 20.9.2 sürücüsüne döndüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı