Rahatsız etmeyen bir adet ölü pikselli monitör iade edilmeli mi?

Ölü piksel yayılmaz, virüs mü bu yayılsın? Sadece enerji gitmediği için ölmüş artık. Renkli olsa sıkışmış piksel olurdu. Monitöründe 2 milyon 74 bin 600 adet piksel var. Bunlardan sadece 1 tanesi ölü. Eğer sizi rahatsız etmiyorsa iade ile uğraşmayın. Çünkü yeni alacağınız monitörde de ölü piksel olma ihtimali olacak. Ancak gene de çok rahatsız ediyorsa iade edin. Sadece AOC ve Philips tek ölü pikselde iade/değişim veren markalar. Hâliyle satın aldığınız firma sizi teknik servise göndermeye zorlayabilir. Durum böyleyse MSI tek ölü pikselde iade/değişim vermiyor, en az 5 olması lazım onlara göre.

Ölü piksel yayılmaz, virüs mü bu yayılsın? Sadece enerji gitmediği için ölmüş artık. Renkli olsa sıkışmış piksel olurdu. Monitöründe 2 milyon 74 bin 600 adet piksel var. Bunlardan sadece 1 tanesi ölü. Eğer sizi rahatsız etmiyorsa iade ile uğraşmayın. Çünkü yeni alacağınız monitörde de ölü piksel olma ihtimali olacak. Ancak gene de çok rahatsız ediyorsa iade edin. Sadece AOC ve Philips tek ölü pikselde iade/değişim veren markalar. Hâliyle satın aldığınız firma sizi teknik servise göndermeye zorlayabilir. Durum böyleyse MSI tek ölü pikselde iade/değişim vermiyor, en az 5 olması lazım onlara göre.
Hocam bazı insanlar yayılıyor diyor beni hiç rahatsız etmiyor eminsiniz demi yayılmaz bide ölü piksel siyah 1 tane

Hocam bazı insanlar yayılıyor diyor beni hiç rahatsız etmiyor eminsiniz değil mi yayılmaz bir de ölü piksel siyah 1 tane.

Son düzenleme:
Hocam bazı insanlar yayılıyor diyor beni hiç rahatsız etmiyor eminsiniz değil mi yayılmaz bir de ölü piksel siyah 1 tane.
Eminim, yayılmaz. Bunu söyleyenlerin kaynağı ne? Birisi böyle bir saçmalık atmış ortaya bazıları da inanıyor.

Ha ileride ölü piksel sayısında artış olabilir ancak bu durum, diğer ölü piksellerden kaynaklanmaz. Yani hiç ölü piksel olmayan bir panelde de ileride ölü piksel olabilir.

1 ölü piksel olması dahi ayıplı mal olması anlamına gelir. Ayrıca gönderilen ölü pikselli monitörlerin çoğunun iade/teşhir ürünü olduğunu düşünüyorum.

Ne zamandır var? Hocam beni rahat sız etmiyor iade etmesem bir şey olur mu?
Ben geçen hafta satın aldım. Ekranın sağ üst tarafında 1 adet vardı. Çoğu renkte belli oluyordu ama çok göze batmıyordu. Değişim talep ettim, onaylanmış. Bence rahatsız edip etmemesi önemli değil. Kuruşu kuruşuna sıfır diye aldığımız ürünün kusursuz olması gerektiğini düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı