Ölü pikselli monitör iade edilmeli mi?

Herkese iyi günler. Yeni topladığım sisteme aşağıda belirttiğim monitörü aldım. Birkaç tane ölü piksel mevcut monitörde. Sizce değişim istemeli miyim yoksa gerek yok mu? Daha doğrusu şunu sormak istiyorum. Zaten normal kullanımda fark etmek imkansız. Testi yaparken bile zar zor fark ettim ve beni rahatsız etmiyor. Aklımdaki tek soru işareti, ileride bu ölü pikseller etrafa yayılır mı durduk yere? Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler. Samsung 24 İnç CRG50 144Hz FreeSync Kavisli VA Gaming Monitör
Tabi ki değişim istemelisiniz.

Monitör işi kesinlikle şans işi. Bende hiç önerilmemesine rağmen Gamepower 144 hz 1 ms monitör aldım sıkıntısız kullanıyorum çok memnunum.

Ölü piksel seni rahatsız etmeyecek, hatta çok dikkatli bakıldığında görülmeyecek şekildeyse bence gerek yok. Diğeri ölü pikselli çıkarsa hatta daha kötü çıkarsa biraz daha bekleyeceksin ondan sonra diğeri acaba öyle olacak mı diye falan filan bir sürü sıkıntı.

Ölü piksel seni rahatsız etmeyecek, hatta çok dikkatli bakıldığında görülmeyecek şekildeyse bence gerek yok. Diğeri ölü pikselli çıkarsa hatta daha kötü çıkarsa biraz daha bekleyeceksin ondan sonra diğeri acaba öyle olacak mı diye falan filan bir sürü sıkıntı.
Evet ben de bunu düşünüyorum o kadar bekleyip bi de yine ölü pixelli gelirse daha da sıkıntı. Zaten garantisi var yani eğer ileride artarsa garantiye gönderirim. Bu konuda fikirleriniz neler?

Herkese iyi günler. Yeni topladığım sisteme aşağıda belirttiğim monitörü aldım. Birkaç tane ölü piksel mevcut monitörde. Sizce değişim istemeli miyim yoksa gerek yok mu? Daha doğrusu şunu sormak istiyorum. Zaten normal kullanımda fark etmek imkansız. Testi yaparken bile zar zor fark ettim ve beni rahatsız etmiyor. Aklımdaki tek soru işareti, ileride bu ölü pikseller etrafa yayılır mı durduk yere? Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler. Samsung 24 İnç CRG50 144Hz FreeSync Kavisli VA Gaming Monitör

Kendimden örnek vereyim, Vatan bilgisayar mağazasından zamanında ASUS monitör satın aldım. Satıcının verdiği ürünü yerinde test ettik, ölü pikseller vardı ve daha almadan bir başka monitör verildi. Normal şartlarda satıcının bunu zaten yapması gerekiyor.

Madem bu şekilde satışı yapıldı, tabi ki iade istemelisiniz. Satış sözleşmesinde hiç bir koşul sunmadan iade edebileceğiniz yazar. Belirli bir süresi var, sözleşmeyi kontrol edin. Belirtilen şartları taşıyorsanız sorunsuz iade hakkınız var.

Yeni konular

Geri
Yukarı