Raijintek EOS 360 RBW sıvı soğutma nasıldır?

Beni rahatsız eden bir sesi yok, daha önceki kasam full fan takılıyken olan sesten hiçbir farkı yok hatta.
Ayrıca yeni bir test yaptım, yine ne kadar doğru yaptığımdan emin olmayarak. Bu defa, Tornado fanların kasaya ne kadar etkisi olduğunu görebilmek için, sadece sıvı soğutma çalışırken bir test yaptım, bir de 4 tane tornado fanlar ve sıvı soğutma açıkken ki halini test etim.
Tornadolar kasaya hiç fayda sağlamıyor gibi görünüyor anlamadım ben bu işi. Ayrıca 4 fan ve sıvı soğutma daha önce yaptığım testten de farklı sonuçlandı.
Genelde bir şeyi alın yada almayın demeyi sevmiyorum, artıları eksileri yazıp kararı karşı tarafa bırakırım. Sıvı soğutma bildiğim bir donanım olmadığı için görsellerle desteklemeye çalışıyorum maalesef fikir beyan edemiyorum. Yukarıda da belirttim sıvı soğutma genel olarak bana biraz hayal kırıklığı oldu ama ürünle ilgili bir sıkıntım yok. Tornadolarda, sıvı soğutmanın RGB görseliyle çok benzer olduğu için çok güzel oldular ama amaç soğutma.

SADECE SIVI SOĞUTMA İLE YAPILAN TEST
sadece sıvı stres.jpg

4 FAN VE SIVI SOĞUTMA İLE YAPILAN TEST
tornado sıvı stres.jpg

Son düzenleme:
Beni rahatsız eden bir sesi yok, daha önceki kasam full fan takılıyken olan sesten hiçbir farkı yok hatta.
Ayrıca yeni bir test yaptım, yine ne kadar doğru yaptığımdan emin olmayarak. Bu defa, Tornado fanların kasaya ne kadar etkisi olduğunu görebilmek için, sadece sıvı soğutma çalışırken bir test yaptım, bir de 4 tane tornado fanlar ve sıvı soğutma açıkken ki halini test etim.
Tornadolar kasaya hiç fayda sağlamıyor gibi görünüyor anlamadım ben bu işi. Ayrıca 4 fan ve sıvı soğutma daha önce yaptığım testten de farklı sonuçlandı.
Genelde bir şeyi alın yada almayın demeyi sevmiyorum, artıları eksileri yazıp kararı karşı tarafa bırakırım. Sıvı soğutma bildiğim bir donanım olmadığı için görsellerle desteklemeye çalışıyorum maalesef fikir beyan edemiyorum. Yukarıda da belirttim sıvı soğutma genel olarak bana biraz hayal kırıklığı oldu ama ürünle ilgili bir sıkıntım yok. Tornadolarda, sıvı soğutmanın RGB görseliyle çok benzer olduğu için çok güzel oldular ama amaç soğutma.

SADECE SIVI SOĞUTMA İLE YAPILAN TEST
Eki Görüntüle 888826

4 FAN VE SIVI SOĞUTMA İLE YAPILAN TEST
Eki Görüntüle 888828
Dark Tornado fanların performası epey düşük. Fiyatının uygun olmasının açıklaması da bu olabilir zaten.

Sonuçta kasada 4 tane fan var başka bir açıklaması olmalı yukarıda ki testin. 1 derece mi fark yaratır 4 fan. Dediğim gibi daha önceki paylaşımımda da 4 tornado ve sıvı soğutma vardı onunla bunun arasında da fark var. Donanımlar aynı test aynı fark ne?

Sonuçta kasada 4 tane fan var başka bir açıklaması olmalı yukarıda ki testin. 1 derece mi fark yaratır 4 fan. Dediğim gibi daha önceki paylaşımımda da 4 tornado ve sıvı soğutma vardı onunla bunun arasında da fark var. Donanımlar aynı test aynı fark ne?
Manuel bir voltaj ve frekans yazmadığınız için aynı testi yapsanız bile otomatik ayarlarda işlemci her seferinde kendini aynı ayarlara getirmiyor. Bu da testlerde farklılık oluşturuyor

Doğrudur, velhasıl bence alınır bir sıvı soğutma, her ne kadar Frozr L den bir fark görmesem de kasaya bir güzellik kattığı söylenebilir ki 900 TL yi de her yere harcıyoruz zaten.
Hadi bakalım, alınır beğendim dedim ya bela olmasa bari başıma. Dun kapattım sistemi, biraz önce işten eve geldim, sanki ses normalden fazla gibi geldi bir de baktım ekranda CPU overheating alert vs. Yazıyor. Ben yokken yeğenler falan kurcalayip BIOS'ta bir şeyler mi yaptı acaba diye CMOS reset yaptım ama değişen yok. Hayır bir şey yapıp soru cikarsa o yolda ilerlersin. Hiçbir şey yokken durduk yere yapınca termal macun, temas sorunu gibi şeyler de mantıklı gelmiyor. Neye bakayım neyle ugrasayim şimdi yorgun halde. Nedir sence sorun @classy01
Ürün arızalandıktan ve yorucu bir sürecin ardından değiştirilerek yerine alınan PF360 ın performansı da aşağıdaki şekilde. Montajını yanlış yaptığıma %80 emin olsam da, gerekli bir ayarı varsa da yapmadan biraz sesli çalışıyor olması ile birlikte durum aşağıdaki gibi.
Yine 4 tornado fan ile birlikte yapılmış test ve sanıyorum kontrol edebiliyor olup devirleri ile falan oynamam gerekiyor ki ses biraz azalsın çünkü baya baya ses var, en azından Rijintek markaya göre baya bir ses var odada
Adsız.jpg

Son düzenleme:
@Zgrrs hocam konuyu hortlatmak gibi olacak ama 2 gün önce bende bu üründen aldım ama fanları kapatıyorum açıyorum sesten acayip rahatsız oluyorum.
PC boşta videolarını koyuyorum sizde de böyle mi yoksa bu ürün mü arızalı. İlk defa böyle bir sıvı soğutma kullandığım için bilmiyorum ne nedir ama çok pişmanım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

@Zgrrs hocam konuyu hortlatmak gibi olacak ama 2 gün önce bende bu üründen aldım ama fanları kapatıyorum açıyorum sesten acayip rahatsız oluyorum.
PC boşta videolarını koyuyorum sizde de böyle mi yoksa bu ürün mü arızalı. İlk defa böyle bir sıvı soğutma kullandığım için bilmiyorum ne nedir ama çok pişmanım.

Ses pompadan mı fandan mı geliyor?

O soğutucunun sorunu zaten pompanın sesli olması, epey bir yerde pompasının çok sesli olduğu yazıyor yapacak bir şey yok.
Çoktan da fazla hocam rahatsız edici..
14 gün geçmeden iade hakkım var mı acaba ? Ürünü iade edip pf240 yada artic 240 alayım diyorum. Yada artic 34 e sport Duo alıp 2 tane güzel fanla kasayı daha fazla havalandırmak bilemedim canım çok sıkkın

Yeni konular

Geri
Yukarı