Rehber Raijintek Ponos MS4 alınır mı?

Hocam şöyle bir durum var internetten araştırdığım kadarıyla köşelere çok hafif bir darbe bile patlamasına sebep olabiliyormuş bu kasaya özel bir durum değil sadece çıkarırken bunları göz önünde bulundurup dikkatli olman gerekiyor yoksa kasaya takılı halde durduk yere patlamaz kasa içi soğumadan çıkarma ve çıkarırken çok dikkatli hareket et sıkıntı çıkmaz.

Ha tamamdır hocam sağ olasın. Corsair muhabbeti gibi yani bir ara Corsair 4000X modellerinde oluyordu sanırım.
Elimde tuttuğum kabloyu nereye takacağım? Hub'da bağlı olanlar bunlar bu sanırım RGB bağlantısı. Sağ tarafta duran kablo ise bükülüp takılmış ama başka türlü girmiyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20211103_205943.jpg
    IMG_20211103_205943.jpg
    63,6 KB · Görüntüleme: 56
  • IMG_20211103_210004.jpg
    IMG_20211103_210004.jpg
    133,8 KB · Görüntüleme: 63
  • IMG_20211103_205914.jpg
    IMG_20211103_205914.jpg
    102,2 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleme:
Ha tamamdır hocam sağ olasın. Corsair muhabbeti gibi yani bir ara Corsair 4000X modellerinde oluyordu sanırım.
Elimde tuttuğum kabloyu nereye takacağım? Hub'da bağlı olanlar bunlar bu sanırım RGB bağlantısı. Sağ tarafta duran kablo ise bükülüp takılmış ama başka türlü girmiyor.
hubdan gelen 3 pin girişli kabloyu anakarttaki A-RGB kontrol pine (bazı anakartlarda j-rainbow yazar ya da A-RGB yazar anakartına göre değişir) takabilirsiniz

Hub'dan gelen 3 pin girişli kabloyu anakarttaki a-RGB kontrol pine (bazı anakartlarda j-Rainbow yazar ya da a-RGB yazar anakartına göre değişir) takabilirsiniz.

Teşekkür ederim hocam. Dediğiniz sanırım Hub'un alt kısmındaki kablo. Ama egzoz fanda 2 kablo var 1 tanesi huba takılı gelmiş. Sanırım bu RGB bağlantısı. Fan giö kablosu ile RGB kablosunu nasıl ayırt edebilirim?

Hub dan gelen 3 pin girişli kabloyu anakart üzerinde bulunan 3 pinli olan yere takıyorum ama Asus Aura programında renkleri kontrol edemiyorum. Anakartın üzerinde küçük argb aydınlatma var onu aura programı görüyor. Ama fanları ve ram leri görmüyor.. Lütfen yardım eder misiniz

Hub'dan gelen 3 pin girişli kabloyu anakart üzerinde bulunan 3 pinli olan yere takıyorum ama ASUS Aura programında renkleri kontrol edemiyorum. Anakartın üzerinde küçük ARGB aydınlatma var onu Aura programı görüyor. Ama fanları ve RAM'leri görmüyor. Lütfen yardım eder misiniz?

ARGB yazan yere taktım ben kasayı kontrol edebiliyorum anakart yazılımından.

Ben de Asus B560M wifi 1200 anakart var. 2 tane de argb bağlantısı mevcut anakart üzerinde ama her ikisine de taktım olmadı olmuyor. Anlamadım bir türlü.

Evet zaten kasa fanları hub a bağlı olarak geldi. Sadece bir tane egzoz fanını bağladım anakart üzerine bir de 3 pin li argb kablosu boşta kaldı onuda argb yazan yere takıyorum ama tanımıyor...

Evet zaten kasa fanları Hub'a bağlı olarak geldi. Sadece bir tane egzoz fanını bağladım anakart üzerine bir de 3 pinli ARGB kablosu boşta kaldı onu da ARGB yazan yere takıyorum ama tanımıyor...

Allah Allah. Anlamadım vallahi. Hub'u mu bağladınız anakarta? Yardımcı olmak isterim ama tüm bildiklerim bu kadar. Ben kasa ARGB fanlarını huba bağlayıp Hub'u da anakarta bağlayınca düzelmişti. Hayal meyal hatırlıyorum sanki arg Rainbow mu ne bir pin daha vardı sanki anakartta. Ama taktım mı bilmiyorum. İsterseniz bir göz atın YouTube üzerinden. Technopat kanalına bakarak yaptım ben AMD sistem toplama tarzı isimli bir videoydu.

Geri
Yukarı