Çözüldü Rainbow Six Siege 7.1

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Antonio Montana

Kilopat
Yer
El Fureidis
Bildiğim kadarıyla Rainbow Six Siege 7.1 desteği veriyor. Önceden stereo ile oynuyordum, 7.1 açmalı mıyım tam emin olamıyorum. Açtığımda 2-3 kişinin sesleri karışıyor, ama 1V1'de adamın olduğu yeri şıp diye anlıyorum. Yardım edin. :D.

Çözüm
Evet 7.1 açmalısınız. Rainbow'da sesler karışıyor doğru ama alışırsınız yavaş yavaş. 1 Vs 1 kalınca dediğiniz gibi çok işe yarıyor. Zaten oyun esnasında fazla ses kasamıyorsun silah seslerinden Vs.
Ses kartın kötü olduğu için Sennheiser önermiyorum. Sennheiser'ın USB'li kulaklıklarında yazılımlarında sadece oyun, müzik, film gibi hazır profiller seçiliyor. Graphic Eq., sanal surround seviyeleri gibi hiçbir ayar mevcut değil.
İyi bir Creative ses kartı( son yıllarda üretilmiş, yazılımı güncel) en ucuz 900-1000 TL civarında, üstüne bir de Sennheiser Game One yada Zero alsan 2000 TL küsür para eder. Logitech'in yazılımının, mikrofonunun ve Türkiye sallamazsa uluslararası garantisinin çok iyi olduğunu Discord'daki arkadaşlardan biliyorum. G Pro X'de tüm bu artılarına ek olarak:
Sağlam malzeme yapısı, değiştirilebilir kulaklık padleri ve çeşitleri, çıkarılabilir ve değiştirilebilir mikrofonu, çıkarılabilir kabloları sebebiyle ileride kablosu kırılırsa piyasadan muadilini bile kullanabilmen, USB ses karı bozulsa temin edebilirsin ya da 3.5 mm jack ile kullanabilmen gibi artılar G Pro X'i bulunduğu fiyatı sonuna kadar hakeden bir ürün yapıyor.
Mevcutta bir ses kartı buldum lakin iyi midir kötü müdür bilmiyorum üstad bakarmısın bi

Arctis 7 1100-1200 TL bandındaydı en son. Arctis 7 için bu fiyat aşırı pahalı. 700-800 TL arası olsa alınır bence. Arctis 7'nin kalite olarak dengi kesinlikle G Pro X veya Arctis Pro değil.
Tanınmış ve objektif editörlerin ürün incelemelerine de bir göz atın derim. Herkes kullandığı üründen memnundur bir şekilde.
Şöyle bir örnekle açıklayayım:
Bir barda kavga olur. Masalar, sandalyeler, şişeler havada uçuşmuştur. Tam bir hengame. Kavgaya karışanlar, barmenler vs. için polis sorgu yapacaktır. Eğer her birini ayrı bir polis sorguya çekerse, dinleyen polis o kişiyi haklı bulur.
Ama her kişiyi tek bir polis dinlerse olaya daha bütüncül bakar ve daha iyi bir değerlendirmede bulunur.
O yüzden elinden birçok ürün geçmiş editörler ürünü ve özelliklerini, fiyatını değerlendiriken daha iyi analiz edebilirler.

Arctis 7 1100-1200 TL bandındaydı en son. Arctis 7 için bu fiyat aşırı pahalı. 700-800 TL arası olsa alınır bence. Arctis 7'nin kalite olarak dengi kesinlikle G Pro X veya Arctis Pro değil.
Tanınmış ve objektif editörlerin ürün incelemelerine de bir göz atın derim. Herkes kullandığı üründen memnundur bir şekilde.
Şöyle bir örnekle açıklayayım:
Bir barda kavga olur. Masalar, sandalyeler, şişeler havada uçuşmuştur. Tam bir hengame. Kavgaya karışanlar, barmenler vs. için polis sorgu yapacaktır. Eğer her birini ayrı bir polis sorguya çekerse, dinleyen polis o kişiyi haklı bulur.
Ama her kişiyi tek bir polis dinlerse olaya daha bütüncül bakar ve daha iyi bir değerlendirmede bulunur.
O yüzden elinden birçok ürün geçmiş editörler ürünü ve özelliklerini, fiyatını değerlendiriken daha iyi analiz edebilirler.

1000 TL bandında satılıyor şu an.

1000 TL bandında satılıyor şu an.
Tercih kullanıcının, ben olsam 1200 TL'ye G Pro X alırdım. İlle Steelseries olacaksa 1200 TL'ye Arctis Pro ikinci seçenek olurdu.

Mevcutta bir ses kartı buldum lakin iyi midir kötü müdür bilmiyorum üstad bakarmısın bi
Eğer Arctis 7 almaya karar verirsen kesinlikle ama kesinlikle siyah rengini almanı tavsiye ediyorum, ben beyaz rengini kullanıyorum ve yan kapalarında sararma mevcut. Çok göze batmasa da hiç olmasaydı daha iyiydi dedirtiyor bazen, göz zevkini bozabilir bazen.

Google ile aratınca o kodu ( Sb0790) Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio çıkıyor. Gayet güzel bir kart, Windows 10 64 bit driver da mevcut:

Google ile aratınca o kodu ( Sb0790) Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio çıkıyor. Gayet güzel bir kart, Windows 10 64 bit driver da mevcut:
Kullanabilirim yani iyi ses kartı işini çözdük o halde

Yeni konular

Geri
Yukarı