Çözüldü Rainbow Six Siege 7.1

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Antonio Montana

Kilopat
Yer
El Fureidis
Bildiğim kadarıyla Rainbow Six Siege 7.1 desteği veriyor. Önceden stereo ile oynuyordum, 7.1 açmalı mıyım tam emin olamıyorum. Açtığımda 2-3 kişinin sesleri karışıyor, ama 1V1'de adamın olduğu yeri şıp diye anlıyorum. Yardım edin. :D.

Çözüm
Evet 7.1 açmalısınız. Rainbow'da sesler karışıyor doğru ama alışırsınız yavaş yavaş. 1 Vs 1 kalınca dediğiniz gibi çok işe yarıyor. Zaten oyun esnasında fazla ses kasamıyorsun silah seslerinden Vs.
Night mode olarak kullanıyorum.
Stereo ses için TV modunu kullanmanız lazım. Kulaklığınız stereo olabilir, her sanal surround kulaklık stereo kulaklıktır sonuçta. Oyunun kendisi ya da ses yazılımı sanal surround olarak sesi pozisyona göre alçaltıp yükseltiyor sonuçta. Tv modunu seçerseniz gerçek stereo ses ile oynarsınız oyunu. Sesler temiz ama yer yön tayini epey zorlaşıyor Tv modunda.

Ben adamın yerini anlayamadıktan sonra ne anladım o işten? Night mode, kendi çıkardığın sesi azaltıp diğer sesleri yükseltiyor, o yüzden night mode kullanıyorum.
Oyunu stereo olarak oynamadığını ayrıntısıyla anlatmak için öyle bir ifade kullandım.
Biraz karışık oldu ama biraz da oyunun ve kulaklıkların çalışma şeklinden bahsedeyim dedim.

Forumda bilip bilmeden yalan bilgiyle suçlama çokça oluyor da. Bir şeyi anlatırken teknik alana ne kadar hakim olduğunu, sebep sonuç ilişkisini anlatarak fikir beyan etmek durumunda çok kalıyor insan.
Tabiri caizse teknoloji hurafelerini forumlarda paylaşıp bir de milleti bilgisizlikle suçluyorlar.

Forumda bilip bilmeden yalan bilgiyle suçlama çokça oluyor da. Bir şeyi anlatırken teknik alana ne kadar hakim olduğunu, sebep sonuç ilişkisini anlatarak fikir beyan etmek durumunda çok kalıyor insan.
Tabiri caizse teknoloji hurafelerini forumlarda paylaşıp bir de milleti bilgisizlikle suçluyorlar.
Çok haklısınız, sonuna kadar katılıyorum.

Oyunu stereo olarak oynamadığını ayrıntısıyla anlatmak için öyle bir ifade kullandım.
Biraz karışık oldu ama biraz da oyunun ve kulaklıkların çalışma şeklinden bahsedeyim dedim.
üstad cs go tarzı fps oyunları için 1200 tl 'ye kadar kulaklık önerin var mı anakart üzerindeki ses kartım cok iyi değil ( ALC892 Codec ) yorumlarını takip ettim danısmak istedim.

Yazılımında ince ayar da önemli olduğu için şunu önerebilirim:
Eğer bütçen yeterliyse bunu kaçırma derim, USB kulaklıklarda yazılım, donanım, mikrofon ve ergonomide bunu tek geçerim:

ÖNCELİKLE TAVSİYENİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM,

Eğer bütçen yeterliyse bunu kaçırma derim, USB kulaklıklarda yazılım, donanım, mikrofon ve ergonomide bunu tek geçerim:

Öncelikle tavsiye için teşekkür ederim, Logitech önermenizin ana hususu nedir acaba? Kulaklığı zırt pırt değiştirecek bütcem yok almışken iyisini almak için soruyorum yanlış anlamayın lütfen teşekkürler

Geri
Yukarı