Çözüldü Rainbow Six Siege haritalarını nasıl ezberleyeceğim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Joell

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar R6'ı Playstore üzerinden 9TL fiyata aldım. Yaklaşık 2 saat oynadım ve oyunu biraz öğrendim ancak haritaları ezberleme konusunda çok sıkıntı çekiyorum. Her yer her yere benziyor. Bu haritaları ezberlemenin kolay bir yolu var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
50 seviye olana kadar newcomer modu oynayabiliyorsun onu oynamanın çok büyük yararı olacaktır. Newcomer modunda harita seçimi çok dar o yüzden o haritaları öğrenirsin. 50 seviye olduktan sonra daha geniş harita seçimine bir oyun modu geliyor orada çok fazla map var orada da oynayarak öğreneceksin. Ya da böyle yemek yerken bir şey içerken falan izleyecek şey arıyorsan o haritaların oynanış videolarını izleyebilirsin. Hem haritayı öğrenirsin hem oynanışını geliştirirsin.
Harita seçim konusunda 8-9 ay önce böyleydi şimdi nasıldır bilmiyorum. Benim 150 saatim var az çok tüm haritaları biliyorum. Bilmediğim 1-2 harita falan vardır. Bu arada haritaları ezberleyemezsin öğrenirsin. Ezberlemek çok daha zor. Anca 1 haritada 100-200 saat falan oynaman lazım bence.
Bir CS oyuncusu en çok oynadığı haritaları falan çizebilir ama bir Rainbow oyuncusu çoğu haritayı çizemez. Çünkü Rainbow çok daha taktiksel. Oynadığın karaktere göre haritada neyi nasıl yapacağın değişiyor.
Bazılarına bu arkadaşın yazdığı alay gibi gelmiş olabilir. Çok doğru Rainbow'u 5-6 aydır oynuyorum. Bu aralar aşırı sarmaya başladı. Sebep oyuna alışmam aimimin gelişmesi. Başka çaresi yok dostum. Yeni gelen modunda oynayacaksın. Ben de ezberledim tüm haritaları oynaya oynaya.

Her benzer oyun gibi oynayarak ve taktikler izleyerek. YouTube'dan haritaların taktiklerine bakabilirsiniz o sırada haritaya da alışırsınız.

Hocam benim +160 saatim var ama banka ve köşk dışında haritaları ezberleyemiyorum. Bunu sebebi ise yazdığım haritalar dışında harita tasarımlarının birbirlerini taklit etmesidir. Bence bir yere gitmeden önce dronla kontrol edersen en azından maç boyu hatırlarsın.

50 seviye olana kadar newcomer modu oynayabiliyorsun onu oynamanın çok büyük yararı olacaktır. Newcomer modunda harita seçimi çok dar o yüzden o haritaları öğrenirsin. 50 seviye olduktan sonra daha geniş harita seçimine bir oyun modu geliyor orada çok fazla map var orada da oynayarak öğreneceksin. Ya da böyle yemek yerken bir şey içerken falan izleyecek şey arıyorsan o haritaların oynanış videolarını izleyebilirsin. Hem haritayı öğrenirsin hem oynanışını geliştirirsin.
Harita seçim konusunda 8-9 ay önce böyleydi şimdi nasıldır bilmiyorum. Benim 150 saatim var az çok tüm haritaları biliyorum. Bilmediğim 1-2 harita falan vardır. Bu arada haritaları ezberleyemezsin öğrenirsin. Ezberlemek çok daha zor. Anca 1 haritada 100-200 saat falan oynaman lazım bence.
Bir CS oyuncusu en çok oynadığı haritaları falan çizebilir ama bir Rainbow oyuncusu çoğu haritayı çizemez. Çünkü Rainbow çok daha taktiksel. Oynadığın karaktere göre haritada neyi nasıl yapacağın değişiyor.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı