Rainbow Six Siege'de FPS düşük

İşletim sistemi
Windows 10

Abdullahalvn_

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, sorunum şu:

Oyunda önceki aldığım FPS değerini alamıyorum. Belgelerimde iki tane GameSetting.ini dosyası vardı, bir tanesi yedekti. Yedek olanı sildim karışmasın diye. Sildikten sonra oyunda FPS sorunları olmaya başladı. Aksiyon anlarında oyunun FPS'i 60'tan 40'a iniyor ve bu saniyelik oluyor. (2 saniye civarı). Ya, her şeyi geçtim; menü kasıyor, MENÜ. Şaka gibi ya. Ben böyle değerler almıyordum önceden ya.

20201030003343_1.jpg

Oyun bu kadar net görüntüye sahip değildi ve benim burada 70 FPS almam gerekiyor:

20201030005631_1.jpg

20201030010055_1.jpg

Burada da FPS'in 60 civarlarında olması gerekiyor ama aldığım FPS bu:

20201030010215_1.jpg

1) Vulkan işe yaramıyor.
2) Tam ekran iyileştirmeler ve yüksek DPI ayarı devre dışı.
3) AMD Radeon Software'da oyunun VSync ayarı kapalı.
4) Oyunu iki kere kaldırdım ve tekrar yükledim. İkinci kez kaldırdığımda Save dosyalarını silip ve belgelerimdeki klasörü silip tekrar yükledim. Hiçbir şey olmadı.

Laptop kullanıyorum. Kullandığım laptop budur:

Son düzenleme:
Yeni gelen rework ile FPS düşüşleri yaşandı. Bundan dolayı olabilir.
Sistemin nedir ona göre net cevap verelim.
Laptop kullanıyorum. Kullandığım laptop bu:

Oyun netleşti ise çözünürlük artmıştır. Bu da FPS düşüklüğüne yol açar.

Önceki ayarlarla aynı ayarlar. Benlik sıkıntı yok. Yoksa biz de biliyoruz çözünürlüğün FPS e etkisini.

Vega 8 APU bir sistem olduğu için FPS değerleri normal denebilir. Dediğim gibi yeni Rework FPS düşüşleri yaşattı bir çok kullanıcıda.

Önceki ayarlarla aynı ayarlar. Benlik sıkıntı yok. Yoksa biz de biliyoruz çözünürlüğün FPS e etkisini.
Sistem geri yükleme yapmaktan başka çaren yok gibi duruyor.

Vega 8 APU bir sistem olduğu için FPS değerleri normal denebilir. Dediğim gibi yeni Rework FPS düşüşleri yaşattı bir çok kullanıcıda.
Normal değil çünkü önceki aldığım FPS 70-100 civarıydı ve ölçekleme ayarı 75 deydi. Ayarlarda gölgeler orta ve gerisi düşük.
Format atabilirsin, dosyalarını yedekleyip.
Defender'dan tam tarama yaptırsam düzelme ihtimali var mı acaba merak ediyorum? Zaten 1 kere format attım bir daha da atmak istemiyorum. O kadar dosya var yedeklemesi ayrı dert. Yedeklediğim dosyaları da kullanamıyorum adam akıllı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı