Çözüm "Rainbox_BE.exe Windows tarafından bulunamıyor." hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

SERDANN

Decapat
Yer
Alem
Daha fazla  
RAM
8 GB
Ekran kartı
AMD Radeon Vega 10
İşlemci
Ryzen 7 3700U
İnternet aleminde denemediğim çözüm kalmadı. Peki nasıl çözdüm? Windows 10'a dönerek. Bu da burada dursun birine faydası dokunur belki.

İyi de herkes biliyordur zaten 10'a dönmeyi. Bu arada denediğiniz çözümleri de yazarsanız iyi olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu mu çözüm? Konu bile açmamışsınız sorun için. Bu çözüm falan olamaz.
Evet sorunum bir çok insanla aynı olduğu için yeni konu açmadım. Onlara verilen cevapları uyguladım. Bu sürecin sonundaki çözümsüzlüğü de bu şekilde ifade etmek istedim. Ayrıca şu da var ki bu sorunu Win 11 de yaşayıp sonra win 10' dönünce düzeldiğini söyleyen kimseye de rastlamadım. Eğer böyle birini görseydim çok daha erken bu sorunu çözebilirdim. Evet bu yaptığım teknik olarak bir çözüm sayılmaz ama sorunumu çözdü. Biraz ironik bir başlık olmasını istemiştim ayrıca. Çözüm olarak işaretlenmesi ya da işaretlenmemesi de benim için önemli değil. Zaten onu ben yapmıyorum. Moderatör ekibi tarafından yapılıyor galiba. İyi forumlar.
İyi de herkes biliyordur zaten 10'a dönmeyi. Bu arada denediğiniz çözümleri de yazarsanız iyi olabilir.
Yani inanın çözüm arayışımın başında win10'a dönünce aynı sıkıntıyı yaşamayacağımı bilseydim bunu hemen yapardım. Zira Win11 benim için çok fazla bir artı sağlamıyor. Benim gibi düşünen ve ne olursa olsun çözüm arayan birisine yardımcı olabileceğimi düşündüm. Rainbow özelinde ve ".exe" bulunamıyor tarzında aralamar yaptım. Şu tarz çözümler denedim:

1. Anti virüs programları üzerinden bahsi geçen dosyayı istisna etmek. İşe yaramayınca programı komple kaldırdım ve Windows güvenlik duvarını da devre dışı bıraktım.
2.
Kod:
SFC / SCANNOW
u cmd yi yönetici olarak çalıştırıp girdim.
3. Microsoft moderatörlerinin tavsiyesi üzerine allupdate.bat adlı bir dosya indirip çalıştırdım.
4. Aynı şekilde
Kod:
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
kodlarını da yönetici çalıştırıp denedim.
5. exe'nin uyumluluk ayarlarını değiştirdim.
6. Uplay ve Steam üzerinden bulut kayıt özelliğini devre dışı bıraktım.
7 Başlangıç kodu kısmına hem Uplay hem Steam ayarlarında "-be launch" tarzında bir kod yazdım. Tam hatırlayamadım kodu, steam tartışmalar kısmında görmüştüm. Bu kodlar oyun açılıyor fakat Battle Eye çalışmadığı için online müsabakalara girilmiyor.
8. Kayıt defterinden exe yi bulup orada "modify" kısmından "%1"%" tarzı bir kod girdim. Yabancı bir youtube kanalında görmüştüm.

Bazı sitelerde temiz kurulum tavsiye ediliyordu. Onu win10 üzerinden yaptım. Sonra oyun yukarıdaki çözümlerin hiçbirine gerek kalmadan açıldı.

Bu arada eleştrilerinizi anlıyorum. Teşekkür ediyorum. İyi forumlar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı