RAM aldıktan sonra yapılması gerekenler

hakan gölbek

Decapat
RAM aldıktan sonra RAM'lerin hızını ayarlamak için ne yapmalıyım? Mesela BIOS'tan nasıl bir ayar yapmalıyım veya kendiliğinden çalışır mı RAM'ler veya hızları yükselir mi?
Ayrıca CPU-Z kullanarak nasıl RAM'lerimin desteklediği hızı ve şu an çalıştığı hızı öğrenebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'dan tüm ayarları Default yapın ve ihtiyacınıza göre UEFI ile Security Boot'u aktif ederek çıkın. Frekans yükselterek riske girmeye ya da bilinçli bir şekilde cihazların ömründen çalmaya hiç gerek yok 3-5 FPS için...

BIOS'dan tüm ayarları Default yapın ve ihtiyacınıza göre UEFI ile Security Boot'u aktif ederek çıkın. Frekans yükselterek riske girmeye ya da bilinçli bir şekilde cihazların ömründen çalmaya hiç gerek yok 3-5 FPS için...
Ztn frekans yükseltmicem ama benim ramlerim şuan 800mhz de çalışıyor yeni ramim 1333mhz olucak takınca otomatik yükselir mi yoksa hala 800mhzdemi kalır.
Benim pek bir ihtiyacım yok tek gereken alabileceğim en güvenli ve yüksek hızı almak.

Ztn frekans yükseltmicem ama benim ramlerim şuan 800mhz de çalışıyor yeni ramim 1333mhz olucak takınca otomatik yükselir mi yoksa hala 800mhzdemi kalır.
Benim pek bir ihtiyacım yok tek gereken alabileceğim en güvenli ve yüksek hızı almak.
Anakartınız maksimum kaç frekansa kadar destek sunuyor ve kaç tane RAM’e sahipsiniz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı