Bilgisayar aldıktan sonra yapılması gerekenler

veysel000

Hectopat
Selam, Gaming gen TR üstünden hazır sistem satın aldım. 2-3 güne elime geçer. Okuduğum kadarıyla BIOS'u ve sürücüleri güncelleyip gönderiyorlar. Bunların dışında ne yapmam lazım?
Aldığım kasa;

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ilk önce işletim sistemi yoksa kurun, sonra driver easy ile sürücüleri kurun, Windows+r yapın arama cubuğuna MSConfig yazın yazdıktan açılan sekmede önyükleme>gelişmiş seçenekler>işlemci sayısı tiksiz olacak onu tikleyin ve maximum sayıya çıkarıp tekrar başlatın.

BIOS her zaman güncel olmayabiliyor. Onun dışında hangi işletim sistemini istiyorsanız onu, ardından ekran kartı sürücülerini ve Windows güncellemelerini kesinlikle yapın. Onun dışında ekstraya kaçıyor.

BIOS güncelleyin, temiz bir kurulum ile Windows'u kurun sonrasında gerekli olan ekran kartı driverlarını vb. yükleyin Windows içi performans ayarlarını ve ekran ayarlarını da yaptıktan sonra kullanmaya hazırsınız.

Hocam ilk önce işletim sistemi yoksa kurun, sonra driver easy ile sürücüleri kurun, Windows+r yapın arama cubuğuna MSConfig yazın yazdıktan açılan sekmede önyükleme>gelişmiş seçenekler>işlemci sayısı tiksiz olacak onu tikleyin ve maximum sayıya çıkarıp tekrar başlatın.
Driver programlarıyla driver kurulmasını önermiyoruz. Manuel olarak kurabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı