RAM Bilgisayara Nasıl Tanıtılır?

leçon0000

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar. Para sıkıntısı çektiğim için her malzemeyi teker teker alıyorum. Bu yüzden 4 GB olan RAM'i 4 GB daha alarak 8 yaptım. Ancak bu RAM'i anakarttaki yere takmama rağmen (doğru yere takılı) bilgisayar görmüyor. Daha önce birçok kez sisteme format attım ama yeni bir sistemi tanıtma fırsatım olmadı. Yeni takmış olduğum RAM'i bilgisayara nasıl tanıtacağımı internette gezerek araştırdım bir sonuca ulaşamadım. Bilen bir kişiden yardım alabilirsem mutlu olurum.
Sistemim:
  • CPU: i7 8700K
  • GPU: ASUS Strix 1070
  • MB: ASUS Prime Z370-P
  • RAM: 2x4 2400 MHz CL15 Kingston Hyperx Fury

Son düzenleyen: Moderatör:
Tanıtma diye bir şey var mı bilmiyorum açıkçası. Ben yeni sistem dizdim RAM'ı taktım tanıtmaya gerek kalmadı. BIOS güncellemek faydalı olabilir diye düşünüyorum.

RAM'i yanlış slota takmış olabilirsiniz. Kitapçığında RAM'lerin kaç adet ve hangi slotlara takılması gerektiği anlatılır. O sayfaya bakıp tekrar kontrol edin lütfen. RAM taktıktan sonra tanıtma diye bir şey yok. Tak kullan mantığında yani. Aşağıda sizin anakartınızın kılavuzu var. 1-7 nolu sayfaya gidin orada anlatıyor.

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb...98.1989482298.1532351174-237391214.1531993314

Adabı vardır RAM tanıtmanın. Önce uyumlu mu diye bakacaksın sonra sakince takacaksın. :)

Belleklerin yerlerini değiştirin, slot arızası veya RAM arızası olabilir. Doğru yer derken hangi kanala taktınız?
İlk RAM b1 slotunda, diğerini de b2'ye taktım. Yani her iki RAM'i de siyah olan yere taktım.

Son düzenleme:
Şu şekilde olacak:
Screenshot_20180723-165303_Drive.jpg

Yine olmuyorsa yeni aldığınızı tek başına A2'ye takıp dener misin?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı