RAM çalışmıyor

Asilcanasil

Centipat
Daha fazla  
Ben dün her gün yaptığım şey olan PC mi açtım okuldan gelmiştim PC'ye baktığımda ekran gelmemişti ve kasa 10 15 20 sn sonra kapanıyordu. Tekrar kendiliğinden açılıyordu, hep devam ediyordu. Neden kaynaklandığını bilmiyordum. Aynısı arkadaşımada olmuş RAM tam takılı değildir dedi, RAM'i çıkarttım düzgüncene taktım RAM'in yerini değiştirdim yine olmadı. Sorun ne anlamadım. Her şeyi denedim hiçbir şey olmadı, RAM mi bozuldu emin değilim.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    90,3 KB · Görüntüleme: 47
  • image.jpg
    image.jpg
    98,3 KB · Görüntüleme: 53
  • image.jpg
    image.jpg
    96,8 KB · Görüntüleme: 44
Tamamda bir kasma derdi yok hiç sorunu yok bir de ben cuma gündüz iken okuldan geldiğimde direkt açmamıştım kurcalamıştım vbiraz başka PC'den yani 13 yıllık PC imden RAM'i çıkarıp bu kasaya takmaya çalışmıştım bu PC'deki RAM'i şokeyi açmadan oynatmıştım çıkartmaya çalışmıştım sonra boş verin PC Ti açmaya çalıştım böyle oldu.
Gerçekler yavaş yavaş su yüzüne çıkıyor. O zaman normal.. bir yere bişeye zarar vermişsiniz. Çalışan alete neden 13 yıllık RAM takmaya çalıştınız? Hiö siz 80 yaşındaki adamın kalbinin genç birine takıldığını duydunuz mu..

Tamamda bir kasma derdi yok hiç sorunu yok bir de ben cuma gündüz iken okuldan geldiğimde direkt açmamıştım kurcalamıştım vbiraz başka PC'den yani 13 yıllık PC imden RAM'i çıkarıp bu kasaya takmaya çalışmıştım bu PC'deki RAM'i şokeyi açmadan oynatmıştım çıkartmaya çalışmıştım sonra boş verin PC Ti açmaya çalıştım böyle oldu.

Bir de diğer PC'deki RAM tam oturmuyordu oynuyordu tam girmiyordu.

Bir de RAM'lar çok hassaslar ya ondan bozulmasın ben çıkartmaya falan çalıştım bir şeyler yaptım PC açılmamaya başladı ondan önce hiçbir sıkıntı yoktu RAM'la oynayınca oldu.

Gerçekler yavaş yavaş su yüzüne çıkıyor. O zaman normal. Bir yere bir şeye zarar vermişsiniz. Çalışan alete neden 13 yıllık RAM takmaya çalıştınız? Hiö siz 80 yaşındaki adamın kalbinin genç birine takıldığını duydunuz mu?

Bilmiyordum belki olur dedim bir nebi 2 PC de eskiydi ikisinde 1 2 3 yıllık fark vardı o yüzden yaptım.

Neden öyle bir şey denedinizki anlamadım 😅

PC'nin RAM'ini 10 GB yapmak istedim düşünmeden hareket ettim işte.

Bilmiyordum belki olur dedim bir nebi 2 PC de eskiydi ikisinde 1 2 3 yıllık fark vardı o yüzden yaptım.

PC'nin RAM'ini 10 GB yapmak istedim düşünmeden hareket ettim işte.

Kasadaki RAM'in ve yeni takıcağınız RAM'in frekansı ve markası aynı olması gerekiyor ki sağlıklı çalışsın sen şimdi Corsair takıp sonra XPG takarsan PC sağlıklı çalışmaz ya da 3600MHz olan kasaya 3200MHz RAM takarsan gene sağlıklı çalışmaz.

Kasadaki RAM'in ve yeni takıcağınız RAM'in frekansı ve markası aynı olması gerekiyor ki sağlıklı çalışsın sen şimdi Corsair takıp sonra XPG takarsan PC sağlıklı çalışmaz ya da 3600MHz olan kasaya 3200MHz RAM takarsan gene sağlıklı çalışmaz.

Şimdi ne olacak yeni RAM mi alıncak.

Tecrübedir, olur. Biraz daha iyi davranman gerekirdi, şiddet kullanmışsın. Bozuldu de babana yenisini alsın.

Diyemem o PC'yi kafama sokar başka bir yolu yok mu?

Diyemem o PC'yi kafama sokar başka bir yolu yok mu?
Bozdum deme tabi, zaten 10 yıllık alet kullandırıyor sana, bi zahmet güncellesin artık. Ödev yapacam de.

Şaka bir tarafa, RAM mi anakart mı bilemedim, o yüzden bir tamirci nokta atışı yapmadan birşey al diyemem. 10 yıllık alete zaten 2. el alman gerekir, o da başka bir macera.

Şimdi ne olacak yeni RAM mi alıncak.

Eğer anakartın hala sağlamsa bir sıkıntı çıkmadıysa set olarak 2 tane 8'lik 16 GB RAM alın sıkıntı çıkmaz rahat rahat oyunlarınız oynarsınız size önereyim 3 tane RAM Corsair Vengeance LPX CMK16GX4M2E3200C16 16 GB (2x8) DDR4 3200 MHz CL16 Ram Fiyatları ve Özellikleri
Ve.

Bozdum deme tabii, zaten 10 yıllık alet kullandırıyor sana, bir zahmet güncellesin artık. Ödev yapacağım de.

Şaka bir tarafa, RAM mi anakart mı bilemedim, o yüzden bir tamirci nokta atışı yapmadan bir şey al diyemem. 10 yıllık alete zaten 2. el alman gerekir, o da başka bir macera.

Tamamen yenimi alacağız yoksa sadece aynı RAM'dan alsak olmaz mı illa PC mi değiştircez ve zaten çok para harcayamıyoruz yeni PC alınacaksa alınmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı