RAM çalışmıyor

Asilcanasil

Centipat
Daha fazla  
Ben dün her gün yaptığım şey olan PC mi açtım okuldan gelmiştim PC'ye baktığımda ekran gelmemişti ve kasa 10 15 20 sn sonra kapanıyordu. Tekrar kendiliğinden açılıyordu, hep devam ediyordu. Neden kaynaklandığını bilmiyordum. Aynısı arkadaşımada olmuş RAM tam takılı değildir dedi, RAM'i çıkarttım düzgüncene taktım RAM'in yerini değiştirdim yine olmadı. Sorun ne anlamadım. Her şeyi denedim hiçbir şey olmadı, RAM mi bozuldu emin değilim.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    90,3 KB · Görüntüleme: 47
  • image.jpg
    image.jpg
    98,3 KB · Görüntüleme: 53
  • image.jpg
    image.jpg
    96,8 KB · Görüntüleme: 44
Eğer anakartın hala sağlamsa bir sıkıntı çıkmadıysa set olarak 2 tane 8'lik 16 GB RAM alın sıkıntı çıkmaz rahat rahat oyunlarınız oynarsınız size önereyim 3 tane RAM Corsair Vengeance LPX CMK16GX4M2E3200C16 16 GB (2x8) DDR4 3200 MHz CL16 Ram Fiyatları ve Özellikleri
Ve.

Anakartta yoktur da bir sorarım olmadı eski PC Ti kullanacağım burada bir şey bulacağız.

Tamamen yenimi alacağız yoksa sadece aynı RAM'dan alsak olmaz mı illa PC mi değiştircez ve zaten çok para harcayamıyoruz yeni PC alınacaksa alınmaz.

Anakarta sıkıntı varsa anakartı değiştirin RAM'de sıkıntı varsa RAM'i değiştirin ama kasan çok kötü durumda.

Anakartta yoktur da bir sorarım olmadı eski PC Ti kullanacağım burada bir şey bulacağız.

Bana anakartın modelini biliyorsan söyle ona göre başka MHz RAM söyleyeceğim şimdi elinde kalmasın RAM'lerde almayı düşündüğün zaman 10 yıllık anakartın 3200MHz kaldırabileceğini düşünmüyorum.

Anakarta sıkıntı varsa anakartı değiştirin RAM'de sıkıntı varsa RAM'i değiştirin ama kasan çok kötü durumda.

Bana anakartın modelini biliyorsan söyle ona göre başka MHz RAM söyleyeceğim şimdi elinde kalmasın RAM'lerde almayı düşündüğün zaman 10 yıllık anakartın 3200MHz kaldırabileceğini düşünmüyorum.
DDR4 bile olmayabilir 10 yıllık kasa.. sistemini bilmiyoruz, arızayı bulamıyoruz. O yüzden tamirci diyorum 3 oldu, bir daha demem.

Bilmiyorum sadece Intel olduğunu DDR4 olduğunu falan biliyorum glb işlemciyi pek hatırlamıyorum ama i3'tü glb.

DDR4 bile olmayabilir 10 yıllık kasa. Sistemini bilmiyoruz, arızayı bulamıyoruz. O yüzden tamirci diyorum 3 oldu, bir daha demem.

DDR4 bakmıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı