Çözüldü RAM çıkartınca ekrana görüntü gelmemesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

enesmuratds38

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Fazla uzatmadan konuya geçiyorum. Bende şimdi 4 tane ram var. 3 tanesi 1gb 1 tanesi 2 Gb şimdi ben 1gb olanlardan 2 tanesini kullanıyorum. Ama bunlardan bi tanesi veya 2 tanesi bozuk çünkü pc sürekli dumping to pyhsical memory falan diye bi hata veriyor. Bu ramlerin 2 sini çıkartıp diğer ikisini taktığımda kasa çalışıyor ama ekran gelmiyor sorun nedir? Birde ben bozuk olduğunu düşündüğüm ramı çıkartıp sadece onun yanında takılı olan ramle çalıştırdığımda bilgisayar açılıyor ancak tıkladığım herşey durduruldu hatası veriyor. Acaba işletim sistemi bu ramda falanmı bişeyler depoluyor?
İşletim Sistem: Windows 7 Starter
Lazım olursa diğer bileşenleride vereyim.
Not: Herşey ddr2 onda sıkıntı yok.

Tüm sistemi belirtin. Ayrıca ekrana görüntü gelmemesi de RAM'lerden büyük ihtimal :)

Yani ramler bozukmu? Şuan 2 Gbliği ve bozuk olduğunu düşündüğüm rami bi arada kullanıyorum sistemde 3 gb olarak gösteriyor.
Sistem:
  • Anakart: Xblue ddr2 tam bilmiyorum ama işlemci intel destekliyor.
  • İşlemci: İntel Core 2 Cpu 1.86 GHz 1.87 GHz
  • Ekran Kartı: Asus GT730
Bu arada işletim sistemi x32.

Son düzenleyen: Moderatör:
Size RAM'ler bozuk dedim mi ? Cpu'z ya da Aida64 ile anakartınızın tam modelini öğrenin. Ayrıca RAM'lerin özelliklerini de belirtin.

Size bozuk dediniz demedim bozuk olduğunu düşündüğüm dedim ve bakıyorum aida indirip.

Nereye göstereceğimi bilemedim ama burayı çektim galiba burası işe yarar.

Bu arada orda ramleri 2 gb olarak göstermiş ama işletim sistemi 32 olduğu için.

Adsız.png

O anakartı uzaydan mı getirttin ? :D Sistem de 2x 2GB 4GB RAM var işte. Neden birini 800 Mhz, diğerini 667 Mhz aldın ? 800 Mhz olan RAM, 667 Mhz hızında çalışır. Büyük ihtimal CL(CasLatency)'de farklı. 1 GB RAM'lerle uğraşma, uyumsuzluk vs. sorunlar çıkabilir. İstersen o 2 RAM'i de sök. Sadece 1GB olanları tak, bi dene. Bundan sonra aynı marka, Mhz, CL değerleri olan RAM almaya bak. 1GB RAM'leri test et bakalım arızalı mı:

Memtest86+ USB'den Çalışan RAM Bellek Test Programı | Technopat Sosyal

Abi benim eskiden anakart ve ekran kartım yanmıştı onları değiştirdim bide 2 rami aldım :) Birde nasıl test etçem windowsu anytime ile ultimate yaparken dumping verdi test ederkende verirse pc çöker diye korkuyorum.

Bide sistemde 2x2 4 değil 1 tane 2 1 tane 1 var :D

Neden anakartı uzaydan falan dedin çok mu eski ? :)

Sorunum çözüldü. Nasıl çözüldüğünü anlatayım. 2 GB olanın bozuk olmadığından eminim. Bilgisayardan tüm RAM'leri çıkardım 2 GB taktım. Bir de yanına 1 GB'lik takmak istiyordum. 2 GB olanla tüm RAM'leri denedim ve 1 tanesi çalıştı. Mutluyum hepsini denedim, işte bu kadar !

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı