RAM CL değerlerinin farklı olması uyumsuzluğa neden olur mu?

Gheky

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar, 4 sene önce toplamış olduğum bilgisayarın artık RAM konusunda bana yetmediğini düşünüyorum. Kullanmış olduğum RAM 8 GB 2133MHz 14CL değerlerine sahip. Günümüzde 2133MHz RAM'lerin bulunması bir hayli zor olduğu için ikinci el almaya karar verdim. Sorun şu ki, 2133MHz değerlere sahip başka bir RAM bulmama rağmen, bulmuş olduğum RAM'in CL değerinin 15 olduğunu gördüm. Bu herhangi bir uyumluluk sorunu yaratır mı?

Merhaba. Aynı değerlerde bulamadıysanız bile aynı marka ve model almanızda fayda var. Farklı olsada çalışabilir ama aynı olması daha garanti. Farklı CL değerlerinde takılırsa ikisi de yüksek olanın CL değerlerinde çalışır. Geçenlerde iki farklı arkadaşım aynı modellerde ve farklı CL değerlerinde RAM aldı ve sorunsuz kullanıyorlar. Tabii ki her zaman kit veya birebir aynı ürünler öneriyoruz. Mecbur kalınırsa farklı ürünler alınabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı