RAM değişikliği sonrası Windows'ta açılan her şey kapanıyor

vidmas

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. G.Skill 2x8 3600MHz CL16 RAM kullanıyordum. Boşta duran yine aynı markanın olan 3200MHz CL16 RAM'ini de bilgisayar takmak istedim boşta durmasın diye. Taktıktan sonra bilgisayar açıldı, oyunlara, tarayıcıya, bilgisayarıma vs. girebiliyorum ama güvenlik duvarı, ayarlar, Görev Yöneticisi, görüntü ayarları gibi bütün yerlere giremiyorum, hepsi açıldığı gibi kapanıyor. RAM'lerin hepsini çıkarıp tekrar taktım ama sorun düzelmedi. Nasıl çözebilirim bu sorunu?

Bu sorunun RAM le ilgisi yok.
*** En basit çözümü bilgisayarı en yakın tarihli düzgün çalışan ayarlara geri döndürmek gibi görünüyor. Aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz.
*** ARA kısmına gelişmiş sistem yazın. Gelişmiş sitem ayarlarını görüntüle - seçin. Sistem koruması sekmesinde => Sistem geri yükleme => Sistem dosyalarını ve ayarlarını geri yükle > ilerleyin. Orada sistem geri yükleme noktası ve tarihini göreceksiniz. Devam etmeniz halinde bilgisayar o tarihteki programlar ve ayarlara geri döner, belge, resim vs etkilenmez . Sadece kurulu program ve ayarlar etkilenir.
( NOT: Sistem geri yükleme işlemi tamamlanıp bilgisayar yeniden başladıktan sonra, istemeniz halinde sistem geri yükleme işlemini yukarıda anlatılan ile aynı şekilde geri alabilirsiniz.)
*** İYİ GECELER

Son düzenleme:
Merhaba. G.Skill 2x8 3600MHz CL16 RAM kullanıyordum. Boşta duran yine aynı markanın olan 3200MHz CL16 RAM'ini de bilgisayar takmak istedim boşta durmasın diye. Taktıktan sonra bilgisayar açıldı, oyunlara, tarayıcıya, bilgisayarıma vs. girebiliyorum ama güvenlik duvarı, ayarlar, Görev Yöneticisi, görüntü ayarları gibi bütün yerlere giremiyorum, hepsi açıldığı gibi kapanıyor. RAM'lerin hepsini çıkarıp tekrar taktım ama sorun düzelmedi. Nasıl çözebilirim bu sorunu?
Peki o taktığın RAM'i sökünce bu sorunların hepsi bitiyor mu ?
Birde tüm sistmini belirtir misin ?

Yeni konular

Geri
Yukarı