RAM değiştirdikten sonra sistem açılmıyor

utkucanbykl

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
2x8 gb 1x32 gb
Ekran kartı
3070
Merhaba, MESUT CEVIK-MC5 / INTEL I5-12400F / ASUS DUAL GeForce RTX 3070 V2 OC 8GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR elimde bu kasadan var. Bugün Kingston Kıngston Fury Beast 32gb 3200mhz Ddr4 Cl16 Dımm Black (pc) Kf432c16bb/32 Fiyatı, Yorumları - Trendyol bu RAM'i takmaya çalıştım, hazır açmışken içini de temizledim. İlk bir 8 GB RAM'i çıkarıp yerine bunu taktım fakat ekrana görüntü gelmedi ve USB portlar calısmıyor ben de hemen sonra eski 8'i taktım fakat görüntü gelmemeye ve USB portlar calısmamaya devam ediyor. RAM'leri takıp çıkarıp denerken bir seferinde RAM'i ters takmıs olma ihtimalim var bununla alakaluı bir durum olabilir mi?

USB portların calısmadıgını da klavyeden anladım

RAM yuvalarına tek tek denedim her bir RAM'i.
Şu an RAM'leri ters takmadığıma da eminim çünkü kasanın ilk geldiği zamandan fotoğrafı var onla karşılaştırıyorum.

Son düzenleme:
Ters takmış olabilirsin bende ilave RAM almıştım bundan 4-5 sene önce bende de aynısı olmuştu sen ters falan tak dene yani mutlaka açılır.

Merhaba, MESUT CEVIK-MC5 / INTEL I5-12400F / ASUS DUAL GeForce RTX 3070 V2 OC 8GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR elimde bu kasadan var. Bugün Kingston Kıngston Fury Beast 32gb 3200mhz Ddr4 Cl16 Dımm Black (pc) Kf432c16bb/32 Fiyatı, Yorumları - Trendyol bu RAM'i takmaya çalıştım, hazır açmışken içini de temizledim. İlk bir 8 GB RAM'i çıkarıp yerine bunu taktım fakat ekrana görüntü gelmedi ben de hemen sonra eski 8'i taktım fakat görüntü gelmemeye devam ediyor. RAM'leri takıp çıkarıp denerken bir seferinde RAM'i ters takmıs olma ihtimalim var bununla alakaluı bir durum olabilir mi?

Kasanın içi bu şekil.

RAM yuvalarına tek tek denedim her bir RAM'i.

Eski RAM'lerini tak CPU-Z'den SPD'ye gir voltaja bak eski RAM'le yeni RAM arasındaki voltaj farkına bakman lazim.

Cevaplar için teşekkürler, elimdeki 3 RAM'ı de tüm slotlarla hem tek hem 2şerli denedim fakat hepsinde ne görüntü ne USB portlar geldi. Fanlar çalışıyor bu arada işlemcinin ekran kartının ve kasanın kendi fanları.

Cevaplar için teşekkürler, elimdeki 3 RAM'ı de tüm slotlarla hem tek hem 2şerli denedim fakat hepsinde ne görüntü ne USB portlar geldi. Fanlar çalışıyor bu arada işlemcinin ekran kartının ve kasanın kendi fanları.
Anakartta bı problem olabilir ışık yanıyomu

Büyük ihtimalle anakartta zarar vermiş olabilirsin en yakın zamanda bı tamirciye göstermeni öneririm

Görebildiğim kadarıyla bir LED ışığı yanmıyor

Dosya Ekleri

• kasa1.jpeg
    kasa1.jpeg
    114,3 KB · Görüntüleme: 12
  • kasa2.jpeg
    kasa2.jpeg
    83,6 KB · Görüntüleme: 12

Yeni konular

Geri
Yukarı