RAM Dual kit mi olmalı?

Yusuf islam68

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Güvenlik
Ben RAM alacagım ama bir türlü karar veremedim şu an bunu almayı düşünüyorum bununda Dual kit mi olması lazım 2 tane alacagım 8+8 2 tane sipariş versem sıkıntı olur mu? Sonra uyumlu çalışma falan yapmaz değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben RAM alacagım ama bir türlü karar veremedim şu an bunu almayı düşünüyorum bununda Dual kit mi olması lazım 2 tane alacagım 8+8 2 tane sipariş versem sıkıntı olur mu? Sonra uyumlu çalışma falan yapmaz değil mi?

Aynı marka&model ramden 2 tane alabilirsin. Hiçbir problem yaşamazsın.

Aynı marka, frekans ve cl değeri olarak alırsan tek modülden 2 tane alsan da genelde sorun yaşamazsın fakat 2'li olarak satılan bellekler çok az da olsa (20-50 lira gibi) nedense daha ucuz oluyorlar tek tek almaya göre.

Dual kit ya da Quad kit olmalı .

Dual kit sayılamayacak kadar çok anakart destekler .

Ama Quad kit destekleyen bir kart kolay kolay bulunmaz diyebilirim .

Dual Channel ve Quad Channel , RAM'lerin veriyolu hızlarının 2 katına ve 4 katına çıkarak darboğazı ve PCI express chipset işlemci bunlar arasındaki veriyolu hızını ve aktarımını genişletmesi ve hızlandırması hadisesidir .
AMD ekran kartları ve APU ve benzeri çözümlerde ... Bu işlem şaşırtılası derece de büyük bir performans vermektedir .

Darboğaz önlenir ve daha rahat bir kullanıma sahip olursunuz .

Özellikle I/Q kesme denilen olayda bir hızlanma gecikme sorununda azalma ve anlık tepkide çok iyi sonuçlar alırsınız .

Oyunlar gibi anlık trafiklerde çok işe yarar .

Tamam teşekkür ederim. Peki bu linkini attıgım RAM önerir misiniz sizce bu iyi mi almalı mıyım şu an PC'deki Kingston HyperX furry Black 2400 bunu çıkarıp 2 tane linkdekinden alayim mi?

Dual kit ya da Quad kit olmalı .

Dual kit sayılamayacak kadar çok anakart destekler .

Ama Quad kit destekleyen bir kart kolay kolay bulunmaz diyebilirim .

Dual Channel ve Quad Channel , RAM'lerin veriyolu hızlarının 2 katına ve 4 katına çıkarak darboğazı ve PCI express chipset işlemci bunlar arasındaki veriyolu hızını ve aktarımını genişletmesi ve hızlandırması hadisesidir .
AMD ekran kartları ve APU ve benzeri çözümlerde ... Bu işlem şaşırtılası derece de büyük bir performans vermektedir .

Darboğaz önlenir ve daha rahat bir kullanıma sahip olursunuz .

Özellikle I/Q kesme denilen olayda bir hızlanma gecikme sorununda azalma ve anlık tepkide çok iyi sonuçlar alırsınız .

Oyunlar gibi anlık trafiklerde çok işe yarar .
Quad channel işlemci tarafından desteklenir anakart tarafından değil. Modern çoğu işlemci 12900K'da dahil Dual-Channel destekliyor. Quad + channel destekleyenler ise threadripper & xeon gibi işlemciler ve intel Extreme serileri.

2 tane alacaksanız aynı marka model alın. Yani aynı Ram'den 2 adet sipariş verirseniz sorun olmaz.
Tamam teşekkür ederim. Peki bu linkini attıgım RAM önerir misiniz sizce bu iyi mi almalı mıyım şu an PC'deki Kingston HyperX furry Black 2400 bunu çıkarıp 2 tane linkdekinden alayim mi?

Quad channel işlemci tarafından desteklenir anakart tarafından değil. Modern çoğu işlemci 12900K'da dahil Dual-Channel destekliyor. Quad + channel destekleyenler ise threadripper & xeon gibi işlemciler ve intel Extreme serileri.

Öncelikle , İşlemci tarafından desteklenen maksimum frekans değerleri ve voltaj değerleri vardır .

Örneğin DDR3 1600 MHZ yada DDR3L 1.35 1333 MHZ gibi gibi ...

Atladığınız nokta şudur : İşlemci destekler ve işlemciden önce destekleyen Anakarttır .

Anakartın üzerindeki slotlarda ... Dual Channel ve Quad Channel slotları olmadıktan sonra .

Anakartın BIOS yazılımı içerisi işbu destekler olmadıktan sonra :

İşlemciniz desteklese de asla ve asla kullanamazsınız .

Modlu bios ile de çözümler üretilebilir ama bu da anakartla ilgilidir .

Yani İşlemciden önce desteklemesi gereken ANAKARTTIR .

Bu yüzden anakartların kullanım kitapçığında Çift kanal için şu şu slotlara atıyorum 2 ve 4 .slotlara yada aynı renk slotlara ya da 1.2 slotlara takmanız gerekir der .

__________________________________________________________________________________________

Ömür boyu garanti ürünleri var Bazı hyperx ürünlerinde : Özel üretimli soğutuculu .

Ayrıca dediğim gibi RAM için önemli olan konfigürasyonunuza ve ihtiyacınıza en uygununu seçmektir .

Bir Ram'in dual channel Quad channel çalışmasını istiyorsanız aynı voltaj değerlerine aynı CASCADE gecikme değerlerine sahip olması gerekir .

Bu yüzden eski elinizdeki Ramlerden de faydalanabilirsiniz Ram hızında değişiklik fark etmiyor boyutta da .

Dual Kit olarak satılan Ramleri de birlikte kullanmanız gerekir . Yani O kitler 1 / 2 şeklinde olup birlikte kullanılacak şekilde tasarlanmış RAM'ler olup ...

O ramler ' de çoğunlukla tekli kullanımlar da sorun çıkartmaktadır .

alabilirsiniz veya bu linklerdekileri de alabilirsiniz hem daha ucuz hem de güvenemediyseniz garanti olur özellikleri önerdiğiniz bellekle çok benzer https://www.amazon.com.tr/Corsair-V...locphy=1012782&hvtargid=pla-403917279507&th=1

https://www.hepsiburada.com/xpg-spe...VK3onJTWWSW5-q93dzRoCS1QQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Yeni konular

Geri
Yukarı