RAM ekledikten sonra sürekli hata alıyorum

aasmcan

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: Asus TUF Gaming A520M-PLUS WiFi - CPU: AMD Ryzen 5 5600 - GPU: Asus Dual AMD RX 6600 - RAM: XPG 16GB(2x8GB) Spectrix D41 RGB 3200mhz CL16 - SSD 1: Kingston 500GB NV2 NVMe 3500MB-2100MB M.2 - SSD 2: Kingston SSDNow 240GB SATA 3 V300
Mouse: Razer Mamba Elite - Pad: SteelSeries QcK L - Klavye: Razer Blackwidow Chroma - Kulaklık: Razer Barracuda X 2022
Cümleten iyi sosyaller. Dün bilgisayarımda RAM değişikliği yaptım ne heveslerle. Yeni RAM'leri taktığımdan beri ters giden bir şeyler var. Opera GX kullanıyorum ve sürekli sayfalar çökmeye, uygulama komple kapanmaya başladı. Onun dışında sürekli bir şeyler mutlaka kapanıyor. Az önce Valorant gireyim dedim oyun buldu, karakter seçme ekranında seçimi yaptım ve ardından oyun direkt kapandı. Tekrar girmeye çalıştım bu sefer bilgisayar birkaç kez mavi ekran verdi. En sonunda kendine geldi diye düşündüm ve oyunu açmaya çalışırken hata aldım. Ekran görüntüsü ektedir.

valohata.jpg

Bana kalırsa sorun İşlemcinizin bu Ramleri desteklememesi. Neden uygun bir RAM tercih etmediniz?

RAMleri 3200 demi çalıştırıyorsunuz?
İşlemci muhabbetinden haberim yoktu hocam ki buraya da konu açtım uyumluluk sorunu çıkar mı diye, alabileceğimi söylediler. O yüzden düşünmeden aldım ben de. Bu arada evet şu an 3200Mhz'de çalışıyorlar. Fakat sağlıklı çalışmıyor. Elle değer vermeyi deneyeceğim az sonra, bakalım sıkıntı çıkaracak mı..

İşlemci muhabbetinden haberim yoktu hocam ki buraya da konu açtım uyumluluk sorunu çıkar mı diye, alabileceğimi söylediler. O yüzden düşünmeden aldım ben de. Bu arada evet şu an 3200Mhz'de çalışıyorlar. Fakat sağlıklı çalışmıyor. Elle değer vermeyi deneyeceğim az sonra, bakalım sıkıntı çıkaracak mı..
Sağlıklı çalışmasını beklemek bence mantıksız. Çünkü işlemciniz 3200 desteği yok.

Sağlıklı çalışmasını beklemek bence mantıksız. Çünkü işlemciniz 3200 desteği yok.
Hocam internette 3200Mhz ile kullanıp 2133Mhz ile oyun performanslarını karşılaştıran bir sürü kullanıcı var. Bu insanlar nasıl kullanıyor o halde?

Evet. Hatta Ryzen 1700 ile bile test gerçekleştiriyorlar ve hiçbir sıkıntı gözükmüyor.

Geri
Yukarı