RAM frekansı arttırarak zarar verebilir mi?

Shadow Ace

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Benim RAM frekansım 2133MHz'di fakat ben bunu 3000MHz yaptım bilgisayar açısından sıkıntı yaşar mıyım bilgisayara zarar vermez değil mi arkadaşlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim RAM frekansım 2133MHz'di fakat ben bunu 3000MHz yaptım bilgisayar açısından sıkıntı yaşar mıyım bilgisayara zarar vermez değil mi arkadaşlar?

BIOS'dan XMP'yi açtıysanız zarar vermez performans artışı görürsünüz.

Son düzenleme:
BIOS'dan yaptıysanız zarar vermez performans artışı görürsünüz.

Arkadaşın RAM'inin çipini, MHz ile birlikte kaç Volt arttırdığını bilmeden nasıl böyle yorum yapabiliyorsunuz? Belki kafasına göre bilmeden kurcaladı. Bilgisayarı yansa sen mi ödeyeceksin parasını da böyle rahat konuşabiliyorsun?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşın RAM'inin çipini, MHz ile birlikte kaç Volt arttırdığını bilmeden nasıl böyle yorum yapabiliyorsunuz? Belki kafasına göre bilmeden kurcaladı. Bilgisayarı yansa sen mi ödeyeceksin parasını da böyle rahat konuşabiliyorsun?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Adam orada videoyu izlediğini belirtmişmide bunu atıyorsun? Ya cidden konuşmaya bile değmezsin.

XMP mi açtın? Yoksa değerleri elle mi girdin?
BIOS'dan yaptıysanız zarar vermez performans artışı görürsünüz.
Her BIOS'tan yapılan şey zarar vermeseydi direkt 2V 5.5GHz basardım işlemciye ancak öyle bir şey yok. Ha kastettiğin XMP ise evet o zarar vermiyor, ancak BIOS XMP'den ibaret değil.
Arkadaşın RAM'inin çipini, MHz ile birlikte kaç Volt arttırdığını bilmeden nasıl böyle yorum yapabiliyorsunuz? Belki kafasına göre bilmeden kurcaladı bilgisayarı yansa sen mi ödeyeceksin parasını da böyle rahat konuşabiliyorsun?
Adam orada videoyu izlediğini belirtmiş mi de bunu atıyorsun? Ya cidden konuşmaya bile değmezsin.
O kafayla gidersek forumun %98'iyle konuşmama değmez. E o zaman ne yapayım millete yardımı mı keseyim? Bildiğin doğru varsa anlat, gördüğün yanlış varsa düzelt. Böyle narsist bir bakış açısıyla kimsenin eline hiçbir şey geçmez.Türkçeni de biraz geliştir, ortaokulda bu kadar yazım hatası yapmıyorlar.

O kafayla gidersek forumun %98'iyle konuşmama değmez. E o zaman ne yapayım millete yardımı mı keseyim? Bildiğin doğru varsa anlat, gördüğün yanlış varsa düzelt. Böyle narsist bir bakış açısıyla kimsenin eline hiçbir şey geçmez.türkçeni de biraz geliştir, ortaokulda bu kadar yazım hatası yapmıyorlar.

Yanlışı düzeltmişim zaten orada sabahtan beri konulara giriyorum, arkadaşın saçma sapan yazılarını görmekten gına geldiği için en son, burada patladım. Türkçeme de gelirsek bu seni hiç alakadar etmez.

Geri
Yukarı