RAM frekansı arttırarak zarar verebilir mi?

XMP zaten RAM hızını maksimum kullanabileceği seviyeye kadar ayarlamıyor mu, neden zarar versin ki XMP açmak? Manuel overclock yapmıyor sonuçta, el ile voltaja müdahale etmiyor, oynamıyor.

Bellek frekansını değiştirmek zarar vermez ancak bilmeden, hesap kitap yapmadan voltaj arttırırsan bellekleri çöpe atmak zorunda kalabilirsin.

Ek olarak XMP fabrika çıkışlı overclock profilidir, zarar vermese de ömrü kısaltabilir.

Bellek frekansını değiştirmek zarar vermez ancak bilmeden, hesap kitap yapmadan voltaj arttırırsan bellekleri çöpe atmak zorunda kalabilirsin.

Ek olarak XMP fabrika çıkışlı overclock profilidir, zarar vermese de ömrü kısaltabilir.

Sadece XMP açtım ben voltaj ayarı falan ellemedim zararlıysa XMP kaptırım bu arada videolara baktım ben arkadaşlar izledim kafama göre kurcalamadım.
İzlediğim video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynen videodaki gibi işlem yaptım onun haricinde hiçbir şeye ellemedim arkadaşlar.

Arkadaşlar kullandığım RAM:

G.Skill Ripjaws V red 16 GB 3000 MHz DDR4 (2x8)

@The Man From E.A.R.T.H.

@Armutelektrik

XMP devre dışı bıraktım eski 2133MHz dönüştürdüm tekrar arkadaşlar açmasam daha iyi olacak sanki.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı