RAM Frekansını 1866 MHz Yapınca FPS Sabitlendi

Glamort

Hectopat
Daha fazla  
Bende G-SKILL 1866 MHz DDR3 CL10 8 GB RAM mevcut. Sizin videolarınızdan dikkatimi çekti ve görev yöneticisinden RAM hızını kontrol ettiğimde 1333MHz değerinde çalıştığını farkettim. BIOS 'tan bunu 1866 MHz ve en fazla desteklediği 1.500V 'a sabitledim. Sistemimi başlattığımda bütün oyunlarda FPS im 38 e sabitlenmiş oldu. Bu ne olabilir bir fikriniz var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Clear CMOS yapın. RAM frekansı ve PCI Express frekansı birbirine bağlı olabiliyor. Bu bağlamda RAM frekansını sabitlemeniz ya da artırmanız PCI Express frekansına etki edip ekran kartı performansını etkilemiş olabilir. BIOS'u sıfırlayınca sorun çözülebilir.

Clear CMOS yapın. RAM frekansı ve PCI Express frekansı birbirine bağlı olabiliyor. Bu bağlamda RAM frekansını sabitlemeniz ya da artırmanız PCI Express frekansına etki edip ekran kartı performansını etkilemiş olabilir. BIOS'u sıfırlayınca sorun çözülebilir.

Evet Recep abi BIOS sıfırladım ve sistem geri yükleme yaptım sorun çözüldü. Dediğinizi deniyeceğim. Asus Dual 1060 6g fps sorunu yaşıyan çok aynı sorunu bende yaşıyorum. Bu konu ile ilgili bir video çekebilirmisiniz? Çözüm ,sebep ,olabilecek etkenler gibi.Bu sorunu en çok ta ben yaşıyorum örnek olarak CS:GO'da 200-250 arası 4:3 1280x1024 çözünürlükte anca görebiliyorum. Ne performans veriyor ne de FPS. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı