RAM hızı FPS'i ne kadar etkiler?

Sanj1

Hectopat
Makaleler
4
Arkadaşlar sorum bu, mesela elimizde 8 GB 1333 MHz RAM var ama bunu değiştirip 8 GB 3000 MHz RAM almak istiyorum diyelim. MHz dediğimiz şey oyunlarda ne kadar FPS etkiler veya sistem açılışını etkiler mi?

Yoksa hız sadece FPS düşmesi ve düşüşlerin önüne geçmek için mi?

Arkadaşlar sorum bu, mesela elimizde 8 GB 1333 MHz RAM var ama bunu değiştirip 8 GB 3000 MHz RAM almak istiyorum diyelim. MHz dediğimiz şey oyunlarda ne kadar FPS etkiler veya sistem açılışını etkiler mi?

3000 MHz RAM alsanız dahi 1333 MHz ile çalışır. RAM 3000 MHz olsa 10 ile 15 FPS gibi fark yapar.

8 GB 1333MHz çalıştıran sistemi DDR3 olarak varsayıyorum, eski bir sisteme DDR4 RAM takamazsınız.
Teknik destek konusu açmadan önce sisteminizi yazın, özel güçlerimiz yok. Sistemi tahmin edemiyoruz.

Eğer AMD ise etkiler Intel'de Max %5.

Sistem önerisi veya tavsiyesi istemiyor. Farkı soruyor. O sadece bir örnek.

8 GB 1333MHz çalıştıran sistemi DDR3 olarak varsayıyorum, eski bir sisteme DDR4 RAM takamazsınız.
Teknik destek konusu açmadan önce sisteminizi yazın, özel güçlerimiz yok sistemi TAHMİN EDEMİYORUZ.

Geri
Yukarı