RAM kullanımı çok fazla

RedShadow

Centipat
Bilgisayarımda 4 GB RAM var fakat RAM sadece Google açıkken 400 MB harcıyor ve %50 kullanılıyor gözüküyor neden böyle yardım edin lütfen işletim sistemim Windows 10 Pro.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    4 KB · Görüntüleme: 55
  • 2.PNG
    2.PNG
    6,6 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleyen: Moderatör:
Browserlar kullanmasanız da yedek pencereler açmaktadır. Bu nedenle RAM kullanımları yüksek seviyelere ulaşabilmektedir. Bununla birlikte Windows 10'un da RAM kullanımı yüksektir. Tavsiyem gereksiz Windows servislerini devredışı bırakmanız.

gereksiz windows servisleri olup olmadığını nasıl anlıyacağom
Internetten hangilerinin Windows'un çekirdek işlemlerini kullandığına bakabilirsiniz. Ancak yararlandığınız kaynağın tam doğru olduğuna emin olun, yoksa bilgisayarınız kararsız çalışacaktır (özel durumlarda Windows'un tamamen çalışmayı durdurduğu da görülebilmektedir). Bu gereksiz işlemlere örnek; fax servisleri.

gereksiz windows servisleri olup olmadığını nasıl anlıyacağom
Başlata gelin arama yerine "services.msc" veya "Hizmetler" yazın enter'a basın. Orada servisin üstünde çalışıyor yazısı olanları alt alta gelecek şekilde bir gruba ayarlayın birine tıklayın yanında açıklama yazacaktır, kullanmadığınız servisleri kapatabilirsiniz ancak emin olmadığınız servisleri kapatırken Google'den veya Technopat forumdan ne işe yaradığını arayıp bulabilirsiniz. Tavsiyem Windows Search kapatmanızdır.

Windows 10, diğer Windowslara nazaran RAM kullanımı biraz fazla. İmkanınız varsa bir 4 GB RAM daha ekleyebilirsiniz, eğer yoksa gereksiz hizmetleri kapatıp bir nebzede olsa bilgisayarınızı rahatlatırsınız. Gereksiz hizmetleri kapatmayla ilgili forumda bir konu var ama, linkini bırakamıyorum. Bilen arkadaşlar bırakırsa güzel olur. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı