RAM Kullanımından Dolayı FPS Sorunu Nasıl Çözülür?

mehmet_97

Decapat
Selamlar. Biliyorsunuz artık 8 GB RAM yetmiyor. 16 GB yapabilsem hiç fena olmaz tabi ama hem fiyatlar çok yüksek, hem de ona verecek param yok. Beni yeni RAM alana kadar idare ettirecek ve oyunlardaki FPS droplarını engellememi sağlayacak bilgilerinizi benle paylaşabilirsiniz.
Sistemim şöyledir:
-i3 7100
-1050 Ti
-Windows 10 Pro
-1 TB hard disk

Son düzenleyen: Moderatör:
8 GB yeterli olmalı. Bende 16 GB var genelde oyunlar grafikleri zorlamadığımız sürece 8 GB'ın üzerine çıkmıyor. Afterburner programı ile RAM kullanımını izle. Eğer RAM kullanımını zorlayan oyun varsa, onun grafiklerini biraz düşür. Belki Windows'un oyun modu da işe yarayabilir.

8 GB RAM yeterli oluyor sadece RAM tüketen fazla program varsa onları kapat görev yöneticisinden bakabilirsin gereksiz programları kapat arkadaşın dediği gibi sorunun RAM değil çoğu oyunda PUBG en yüksek grafikte oynuyorum 7.5 GB Ram kullanımından yukarısını görmedim grafikleri düşürdüğümde 5 GB a kadar düşüyor bence arkadaşın dediğini yap daha bilgili kişiler sana yardım eder.

Dostum, sorunun RAM değil alo, 16 GB ile 8 GB arasında 3-4 FPS farkı var sorun senin bilgisayarında. HiJackThis konusuna gidip logları paylaşır mısın?

Bro derdim FPS artırmak değil. RAM kullanımı yeni oyunlarda çok fazla ve ben CPU ile ilgili her seçeneği uyguladığım için geriye bellek sıkıntısı kalıyor. Zaten Recep Baltaş ve Ali Güngör de sistem tavsiyelerinde yavaş yavaş 16'ya geçmeyi tavsiye ediyorlar yeni oyunlar için. Biliyorsun ya.
Eğer FPS dropları için bir çözümün varsa onu yazabilirsin.

Bro derdim FPS artırmak değil. RAM kullanımı yeni oyunlarda çok fazla ve ben CPU ile ilgili her seçeneği uyguladığım için geriye bellek sıkıntısı kalıyor. Zaten Recep Baltaş ve Ali Güngör de sistem tavsiyelerinde yavaş yavaş 16'ya geçmeyi tavsiye ediyorlar yeni oyunlar için. Biliyorsun ya.
Eğer FPS dropları için bir çözümün varsa onu yazabilirsin.
Güzel arkadaşım, perfonmansında sıkıntı olduğu için FPS drop yiyorsun. HiJackThis konusuna gidip bi logları göndersen? CPU ile ilgili her seçeneği uyguladığın için bellek sıkıntısı kalmaz. CPU ile ilgili ayar CPU'nun tam perfonmans vermesi içindir. HiJackThis konusuna gidip logları bir gönder, orada yetkili kişi @THE_MILLER yardımcı olacak. Bu tür sorunlar için o konuya gitmeniz lazım, frame drop (Perfonmans sıkıntısı) vs. varsa.

Sadece BF1 ve R6 oynuyorum. İkisinde de var. BF5 open beta da aynı şekilde oldu.
Sistemin R6 icin fazlasiyla yeterli. Oyun ici FPS degerlerini bizimle paylasin. MSI afterburner ile CPU, GPU, RAM kullanimlarini frekansina kadar bizimle paylasin.

Güzel arkadaşım, perfonmansında sıkıntı olduğu için FPS drop yiyorsun. HiJackThis konusuna gidip bi logları göndersen? CPU ile ilgili her seçeneği uyguladığın için bellek sıkıntısı kalmaz. CPU ile ilgili ayar CPU'nun tam perfonmans vermesi içindir. HiJackThis konusuna gidip logları bir gönder, orada yetkili kişi @THE_MILLER yardımcı olacak. Bu tür sorunlar için o konuya gitmeniz lazım, frame drop vs. varsa.

Hemen gönderiyorum.

BF1 için RAM gerekli. Zaten minimum RAM 8GB olarak belirtilmiş, RAM takviyesi kısmi olarak performansı artırır. Üst düzey oyunlar harici ise RAM yeterlidir.

Donanımsal takviye yapmayacaksan işletim sistemi ve sürücülerin güncel olması önemlidir. Rapor eklersen de arkaplan uygulamalarına bakabiliriz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı